$
חדשות טכנולוגיה

מאריסה מאייר: "אני אוהבת את יאהו, לא אעזוב"

מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר הודיעה במכתב ששלחה לעובדים שהיא מתכננת להישאר אך מקורות נוספים טוענים שהיא כנראה לא תאריך ימים בתפקיד תחת בעל הבית החדש

רפאל קאהאן 16:4125.07.16

האם מאריסה מאייר תישאר או תעזוב את יאהו לאחר הרכישה על ידי ורייזון? עדיין אין תשובה חד משמעית לשאלה, אך במכתב ששלחה מאייר לעובדי יאהו היום ובו הסבירה את המהלך היא כתבה "אני מתכננת להישאר" והוסיפה "אני אוהבת את יאהו ומאמינה בכולכם (העובדים - ר"ק)".

 

לא ורייזון ולא ההנהלה הבכירה של יאהו התייחסו לעתידה של מאייר בחברה. הסיבות העיקריות לכך הן שלא ברור עדיין כיצד יאהו תשתלב בעסקיה של ורייזון לצידה של AOL, גם היא בבעלותה של ספקית התקשורת.

 

מאריסה מאייר. הקרב על ההובלה מאריסה מאייר. הקרב על ההובלה צילום: שאטרסטוק

 

מארני וולדן, סגנית הנשיא והאחראית על החדשנות בוורייזון, היא האישה שתכריע את גורלה של מאייר. וולדן כבר הסבירה ל-CNBC היום (ב') שבגלל המבנה יוצא הדופן של העסקה לא ברור עדיין מי יוביל את יאהו.

 

עם הרכישה של יאהו, ורייזון הכפילה הלכה למעשה את שליטתה על שוק הפרסום המקוון בארה"ב. החברה המשולבת תשלוט על כ-4.5% משוק הפרסום הדיגיטלי, אחרי פייסבוק ששולטת בכ-17% ממנו וגוגל שמחזיקה את הבכורה עם 36%. תפקידה של וולדן יהיה לבדוק אילו מהחלקים של יאהו יש לשמר על מנת להמשיך ולהגדיל את חלקה של החברה בתחום. גם ליאהו וגם ל-AOL יש חזקה בעסקי הפרסום המקוון לכן לא ברור כיצד הן ישלבו אותם יחדיו.

 

המאבק על ההובלה של יאהו עובר דרך טים ארמסטרונג, מנכ"ל AOL, שכבר הודיע שמבחינתו העסקה הינה דרך למנף את יכולותיה של יאהו לטובת גידול של "הסינרגיות המשותפות". זו ככל הנראה דרך עדינה לומר שהוא חושב שהחברה שצריכה להוביל את האסטרטגיה הזו היא AOL, בהנהגתו, כמובן.

 

מקורות נוספים בתקשורת האמריקאית כבר דיווחו שמאייר לא תמשיך בתפקידה. אתר Recode דיווח היום (ב') שהיא תעזוב כחצי שנה עד תשעה חודשים לאחר השלמת הרכישה. גם ב"ניו יורק טיימס" לא מאמינים שמאייר תישאר ודיווחו שהיא כלל לא צפויה להצטרף לוורייזון. עם זאת, לא צריך לדאוג למאייר, מסמכים שיאהו הגישה ל-SEC  בשנה שעברה, מראים שאם מאייר תעזוב, היא צפויה לקבל חבילת פיצויים בגובה של כ-55 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x