$
חדשות טכנולוגיה

המשטרה הספרדית פשטה על משרדי גוגל במדריד

מרשות המס הספרדית נמסר כי החברה נצאת תחת חקירה בשל אי תשלום מס ערך מוסף. לפני כחודש התבצעה פשיטה על משרדי החברה בפריז כחלק מחקירה על העלמת מס

הראל עילם 15:2930.06.16

המשטרה הספרדית פשטה הבוקר (ה') על משרדי גוגל במגדל פיקסו בלב מדריד, כחלק מחקירה בנושא תשלומי מס.

 

רשות המס הספרדית ציינה כי החקירה מתרכזת באי תשלום מס ערך מוסף (מע"מ) וכן היטל נוסף שמוטל על תושבים שאינם אזרחים. גוגל מצידה אמרה שהיא משתפת פעולה עם החקירה וכי היא עומדת בכל דרישות קוד המיסים. הרשות חקרה את גוגל בנושא דומה ב-2007, וכתוצאה מכך החברה שילמה 1.9 מיליון יורו במיסים נוספים במהלך 2007 ו-2008.

 

רק לפני כחודש התבצעה פשיטה דומה על משרדי גוגל פריז על ידי משרד האוצר הצרפתי והמשטרה המקומית, אם כי במקרה הזה היה מדובר בחקירה על העלמות מיסים לכאורה, בהקשר של מס חברות. גוגל, בדומה לחברות טכנולוגיה אחרות, משתמשת במגוון טכניקות על מנת לצמצם את כמות מיסי החברות המקומיים שהיא משלמת במדינות שבהן היא פועלת. כך למשל, היא ממקמת את המטה האירופאי שלה באירלנד, שם חברות בינלאומיות נהנות מהקלות מס משמעותיות. גוגל מתייחסת לטקטיקה הזאת כ"אופטימיזציית מיסים", בעוד שרגולטורים במדינות שונות התלוננו כי מדובר בלא פחות מהעלמת מיסים.

 

 צילום: גוגל

 

גם אינטל, פייפאל, פייסבוק, Dell, מיקרוסופט ואחרות פועלות בצורה דומה, אבל גוגל לכדה את תשומת לב הרגולטורים ברחבי אירופה, ואפילו בישראל. בינואר האחרון, גוגל הסכימה לשלם 130 מיליון פאונד לרשויות המס בבריטניה. צרפת מצידה דורשת גוגל 1.6 מיליארד דולר במיסים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x