$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מאפשרת לנו קצת יותר שליטה על המידע שנאסף עלינו

ענקית החיפוש משיקה שירות חדש שיאגד מידע על פעילות משתמשים מכלל מוצרי החברה על מנת להציג פרסומות ממוקדות יותר, אבל בינתים היא גם מאפשרת לבחור האם להצטרף אליו

עומר כביר 11:1429.06.16

הריגול נעשה יותר נוח: גוגל החלה לפרוס בימים אלו שירות חדש שמרכז מידע על פעילות המשתמשת ממוצרי החברה השונים על מנת להציג לו פרסומות ממוקדות יותר. החדשות הטובות – ההצטרפות לשירות היא בבחירת המשתמשת בלבד (Opt-In).

 

עד היום, הפעילות שביצעה המשתמשת במוצרי גוגל השונים (יוטיוב, מנוע החיפוש, גוגל מפות ועוד) שימשה להצגת פרסומות רק באותו מוצר. המידע שאגרה גוגל על בתי עסק שחיפשה משתמשת בגוגל מפות, למשל, שימש להתאמת פרסומות בשירות זה בלבד, בעוד שהיסטוריית הסרטונים הנצפים ביוטיוב שימשה להצגת פרסומות רק באתר שיתוף הווידיאו.

 

עד עתה, המידע שנאסף עליך לא חצה פלטפורמות עד עתה, המידע שנאסף עליך לא חצה פלטפורמות

 

גוגל, כמובן, תמידה השתמשה בקוקיז על מנת להתאים את הפרסומות שהיא מציגה למשתמש, אבל עד עתה המידע שנאגר במוצרים השונים לא אוגד והועבר בין הפלטפורמות(או, לפחות, כך טוענת החברה). עתה כל זה עתיד להשתנות: גוגל החלה להטמיע יכולת חדשה שתרכז את המידע מכל אותם מוצרים במקום אחד, ותשתמש בו על מנת לבצע התאמה אישית של פרסומות בכל מוצרי החברה.

 

עם זאת, יש גם בשורה טובה: בשלב זה מדובר בבחירה של המשתמש האם לאפשר לגוגל לעשות זאת. בתקופה הקרובה עתידים משתמשים לקבל התראה, בג'ימייל או בכרום, שמסבירה על היכולת החדשה ושואלת אותם אם ברצונם לאפשר לגוגל לאגור את המידע במקום אחד ולהשתמש בו להתאמת פרסומות. כיאה לתאגיד ענק, ההודעה תנוסח בוודאי באופן שמבליט את היתרונות של מתן הרשאה זו ומצניע או מעלים את הפגיעה האפשרית בפרטיות המשתמשת. לאלו שחרדות לפרטיותן מומלץ שלא לאשר את הבקשה של גוגל.

 

העמוד דרכו ניתן לבחור אם להצטרף לשירות העמוד דרכו ניתן לבחור אם להצטרף לשירות

 

במקביל יצרה החברה עמוד חדש שמציג את כל המידע שנאסף על המשתמש ומאפשר לו למחוק אותו. מי שרוצה להגביל עד כמה שיותר את המידע אוספת גוגל יכולה לעשות זאת מהעמוד הזה.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x