$
חדשות טכנולוגיה

ירוק עולה: שת"פ בין מיקרוסופט וחברה שמפתחת שירותים עבור מגדלי מריחואנה

במסגרת ההסכם, מיקרוסופט תפתח עבור Kind פתרונות תוכנה בתחום המריחואנה הרפואית - המיועדים לנציגי הממשל המקומי

הראל עילם 12:4817.06.16
מיקרוסופט פוזלת לתחומים חדשים: ענקית התוכנה נכנסה לשיתוף פעולה עם חברת Kind הקליפורנית, המפתחת שירותים עבור מגדלי מריחואנה. במסגרת ההסכם החדש, מיקרוסופט תפתח עבור Kind פתרונות תוכנה בתחום המריחואנה הרפואית המיועדים לנציגי הממשל המקומי.

 

 

 

מטה מיקרוסופט יושב ברדמונד, רק מספר קילומוטרים מסיאטל, אחד המקומות הראשונים בארה"ב שבו המריחואנה עברה תהליך לגליזציה מוגבל. חקלאות מריחואנה נחשבת לתעשייה פורחת ומשגשגת בארה"ב ובעלת פוטנציאל מסחרי משמעותי, שצפויה לייצר הכנסות בגובה 10 מיליארד דולר עד 2019.

 

 

 צילום: איי אף פי

 

למרות זאת, תעשיית המריחואנה עדיין סובלת מסטיגמות וכן ממכשולים רגולוטוריים. מכיוון שמריחואנה עדיין אינה חוקית ברמה הפדרלית אבל חוקית במספר מדינות, עסקים לגיטימיים יכולים להתקשות לפעול בחופשיות או אפילו להקים חשבון בנק. מיקרוסופט היא בעצם אחת מהחברות הטכנולוגיה הגדולות הראשונות שמוכנות לעסוק בתחום, והדבר נותן לו לגיטימיזציה משמעותית.

 

זה גם לא הקשר הראשון בין מיקרוסופט ומריחואנה רפואית – בסוף 2012 ג'אמן שיוולי, סמנכ"ל התפעול של מיקרוסופט ואחד האנשים הבכירים בחברה במשך שנים ארוכות, פרש וגייס מאה מיליון דולר על מנת להקים רשת כלל-ארצית של חנויות יוקרה למכירת מריחואנה, שזכתה לכינוי "הסטארבקס של מריחואנה".

 

 

 

הפתרון הטכנולוגי שמיקרוסופט תפתח במקרה זה פחות משמעותית מאשר עצם ההכרזה, אבל לפי התוכנית, החברה תיצור שירות מבוסס ענן במסגרת פלטפורמת Azure - שירות שיאפשר לעיריות וגופי משטרה לעבוד יחד עם קליניקות המחלקות מריחואנה רפואית חוקית. התוכנה תאפשר לגופי השיטור להבטיח שהקליניקות עומדות ברגולציה המקומית וכי הסם אינו מוצא את דרכו לשוק השחור. השירות גם יוכל להתממשק עם המערכת הקיימת של Kind, המיועדת לסייע לחקלאים עצמם לגדל את הסחורה שלהם, מתוך מטרה ליצור פתרון שלם מ"גידול ועד מכירה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x