$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק משדרגת: אימוג'י אחד שווה אלף שנות קדמה

הרשת החברתית משדרגת את מבחר האימוג'יז שהיא מציעה במסנג'ר ומוסיפה בין השאר גרסאות נוספות לסימן הלייק בגווני עור שונים ודמויות נשים במגוון רחב יותר של תפקידים

נמרוד צוק 18:0502.06.16

לא רק בווטסאפ: בקרוב גם משתמשי פייסבוק מסנג'ר יוכלו לשלוח לחבריהם אמוג'יז מגוונים יותר מבחינה תרבותית ואתנית, כאלו שכוללים למשל גרסאות שונות לסימן הלייק בצבעי עור שונים, או אמוג'יז שמציגים נשים בצורה שוויונית ומעצימה יותר.

 

המהלך מגיע כחלק מהוספת 1,500 אמוג'יז חדשים למאגר הסמלונים של המסנג'ר, מתוכם 100 מוגדרים כאלו "שנועדו לספק ייצוג טוב יותר למגדרים שונים ולגווני עור שונים" מבדיקה שבצענו, בישראל עדיין לא ניתן לעשות בהם שימוש, אבל החברה אומרת כי הם יופצו בזמן הקרוב לכלל המשתמשים בגרסאות המובייל והווב של השירות.  

 

מצאו את ההבדלים מצאו את ההבדלים צילום: facebook

 

בין האמוג'יז שאמורים לספק ייצוג טוב יותר לנשים אפשר למצוא כאלו של נשות מקצוע כמו שוטרת, ספורטאיות כמו שחיינית וגולשת גלים, לצד כאלו שמציגים זוגות חד מיניים של שתי נשים. זאת בניגוד למצב במקלדת האמוג'יז של iOS, לדוגמה, שמציגה נשים בתפקידים סטראוטיפיים יותר של מזכירה, רקדנית או נסיכה.

 

שינוי גוון העור, באמוגיז' לגביהם התכונה רלבנטית, יבוצע על ידי לחיצה ארוכה על האמוג'י שתפתח חלון צף מתוכו ניתן יהיה לבחור מתוך חמישה גווני עור, מלבד צבע הצהוב הנטרלי, מקרם בהיר ועד חום ככה. שינוי נוסף באופן השימוש באמוג'יז יהיה הפרדתם ממאגר הסטיקרים והצבתם במקום בולט יותר, עם כפתור ייעודי בתחתית חלון השיחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x