$
מכשירים ומדריכים

גמיש, מתכופף בקלות: הסמארטפון שיכול לתפקד גם כשעון חכם

היצרנית הסינית מוקסי הציגה אב-טיפוס של סמארטפון גמיש לחלוטין עם מסך דיו אלקטרוני שנמתח כמעט לכל אורכו. גרסה עם מסך צבעוני תצא לשוק רק במהלך 2018

הראל עילם 17:5328.05.16
חברה סינית מתכוונת להקדים את סמסונג ולהשיק את הטלפון הגמיש המסחרי הראשון בעולם: חברת מוקסי הציגה מוקדם יותר השבוע סמארטפון שמסוגל גם להפוך בשעת הצורך לשעון חכם, מכיוון שהמעגלים החשמליים שלו והמסך עצמו גמישים.

 

גם סמסונג וגם LG הציגו במשך שנים טכנולוגיות של מסכים גמישים וניתנים לקיפול, ואף הציגו מספר מכשירים מסחריים שבהם המסך עצמו אינו שטוח אלא מעוקל – כולל מספר דגמי אדג' של מכשירי הדגל החדשים יותר של סמסונג. עם זאת, אף אחד מהמכשירים האלו אינו באמת ניתן לקיפול, והטכנולוגיה רק משמשת לתת למסך קימור כלשהו. המכשיר של מוקסי די מהפכני מהבחינה הזו, אם כי מספר חברות, ביניהן סמסונג, כבר הדגימו אבי-טיפוס של מכשירים גמישים.

 

 צילום: Moxi Group

 

הסמארטפון של מוקסי נראה כמו רצועת שעון ארוכה העשויה ממפרקים, כאשר המסך מתוח כמעט לכל אורך הרצועה. הרצועה גם מסוגלת להפוך למשטח מלבני קשיח, ואז לתפקד כסמארטפון. הסוללה ממוקמת בקצה המכשיר. אב-הטיפוס כבר עובד, ומוקסי מתכוונת להשיק מאה אלף יחידות של הגרסה המסחרית בסין עד סוף השנה.

 

מסך הדיו-האלקטרוני של המכשיר של מוקסי, ששמו המסחרי עדיין אינו יודע, כולל שכבת גרפן פעילה וגמישה וכרגע מסוגל רק להציג תמונות בשחור לבן. מוקסי עצמה החלה את דרכה כחברת חומרים ומתמחה ביצור גרפן – שמה בסינית גם מזכיר את המילה הסינית לגרפן. 

 

עדיין לא ידוע מה יהיה המפרט הטכני של המכשיר, וגרסה מסחרית עם מסך צבעוני תצא רק ב-2018 – צ'ונשנג יאו, סמנכ"ל בכיר בחברה, הסביר את ההחלטה לדחות את ההשקה של מסך צבעוני לא רק בגלל עלויות, אלא גם עקב צריכת האנרגיה של מסכים צבעוניים. למרות המגבלה הזו, החברה מתכוונת למכור את המכשיר במחיר שנע סביב 760 דולר (5,000 יואן), רק מעט יותר זול ממחיר אייפון חדש במדינה. "במידה ויהיה ביקוש, נשקול למכור את המכשיר גם מחוץ לסין" הבטיח יאו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x