$
אינטרנט

גולשים מהמחשב? אתם כנראה זן נכחד

מחקר חדש מצביע על ירידה חדה בזמן הגלישה באינטרנט מהמחשב ומעבר לשימוש בסמארטפונים וטאבלטים. גולשים מבלים כטריליון דקות בחודש בגלישה ממכשירים סלולריים

רפאל קאהאן 15:4017.04.16

מחקר של חברת קומסקור המתמחה במדידת נתוני גלישה ברשת הראה שבשנה האחרונה חלה ירידה משמעותית באחוז הגולשים ממחשבים מסורתיים. על פי הדיווח שפורסם שלשום ב"וול סטריט ג'ורנל", הירידה הגיעה ל-9.3% בדצמבר שעבר ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

 

בינואר הירידה התמתנה ל-7.6%, בפברואר ל-2% ובמרץ היא חזרה לרדת עם הפרש של 6% בין 2016 ל-2015. מומחי קומסקור הסבירו שהנתונים אינם מפתיעים, ושמומחים בתעשייה חזו את המגמה, אך זו הפעם הראשונה שנערך מחקר סטטיסטי בנושא. המחקר מצטרף לנתונים שמדווחים על ירידה חדה נוספת במכירות המחשבים האישיים.

 צילום: שאטרסטוק

 

מחקר קודם של קומסקר, ממאי 2015, הצביע על עלייה כללית בזמן הגלישה ברשת, אך בדיעבד נראה שהפעם האחרונה בה נרשמה עלייה חדה בגלישה ממחשבים הייתה במרץ שנה שעברה אז נמדדו כ-567 מיליארד דקות גלישה ברשת בארה"ב. 

 

 

פעילות הגלישה ברשת ממכשירי מובייל לעומת זאת הראתה צמיחה אדירה. המספרים האחרונים מעידים על כל שהגולשים מבלים כטריליון דקות בחודש בגלישה מסמארטפונים וטאבלטים, בערך פי שניים מזמן הגלישה מהמחשב. בחודש שעבר למשל הגלישה ממכשירים אלה רשמה זינוק של כ-13% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. זהו מידע חשוב עבור חברות וארגונים מפני שהוא עשוי להשפיע על הקצאת המשאבים והתקציבים המיועדים לשיווק ומכירות, והפנייתם למובייל.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x