$
חדשות טכנולוגיה

הפרויקט הסודי של גוגל: הקמת עיר דיגיטלית

אלפבית תאגיד האם של גוגל מחפש שטח להקים עליו "מחוז דיגיטלי" ניסיוני שיאפשר לבדוק בתנאי שטח טכנולוגיות מתקדמות כמו תשתיות עירוניות חכמות ומכוניות עצמוניות

נמרוד צוק 12:1717.04.16
האם אלפבית, חברת האם של גוגל, מתכננת להשתמש באחת מחברות הבת שרכשה בשנה שעברה כדי לבנות עיר או שכונה שלמה שתרושת בטכנולוגיות מתקדמות, במטרה ליצור הדגמה חיה לעיר החכמה של העתיד?

החברה, Sidewalk Labs, עוסקת בפיתוח פתרונות טכנולוגיים לבעיות אורבניות, דוגמת עמדת מידע דיגיטלי בשם LINK NYC שפיתחה עבור עיריית ניו יורק במטרה להחליף את מכשירי הטלפון הציבורי המיושנים או מערכת בשם Flow, שנועדה לספק למתכנני מערכות תחבורה עירוניות מידע ותובנות על בסיס נתוני השימוש בתשתיות התחבורה בעיר.

 

עמדות חכמות בניו יורק LINK NYC עמדות חכמות בניו יורק LINK NYC צילום: civiqsmartscapes.com

 

לאחרונה, מדווח את The Information, פרסמה החברה מכרז שמציע למדינות ומחוזות ברחבי ארה"ב לחבור אליה להקמה של "מחוז דיגיטלי", כאשר במקביל היא נפגשת עם כמאה יועצים ומומחי תכנון עירוני בולטים במטרה לקדם את הרעיון של הקמת מעין עיר דיגיטלית שלמה חדשה. החברה, על פי הפרסום, מתעניינת בחלקים מדנבר ומדטרויט כיעד לפעילותה, ועובדת עם חברת הייעוץ מקינזי, כלכלנים מסטנפורד ומהרווארד ואחרים.

 

העיר הדיגיטלית, אומרים באתר, עשויה לשמש לבחינת מכוניות אוטונומיות, חיבורי אינטרנט סופר-מהירים וטכנולוגיות כמו רמזורים חכמים ותשתיות wi-fi עירוניות חינמיות. החברה, כמו גם גוגל ואלפבית, סירבו להגיב לפרסומים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x