$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק מקימה מעבדת מו"פ ושוכרת בכירה בגוגל ו-DARPA לשעבר לניהולה

רג'ינה דוגאן, לשעבר מנהלת מחקר בפנטגון ובגוגל הצטרפה ליוזמה החדשה של מארק צוקרברג, מעבדת המחקר Building 8 שמזכירה מאוד את הפעילות של חטיבת X של גוגל

רפאל קאהאן 14:1714.04.16

פייסבוק מקימה מעבדת מחקר ופיתוח חדשה ושכרה את רג'ינה דוגאן, לשעבר המדענית הראשית והמנהלת של DARPA ומנהלת המחקר של חטיבת פרויקטים וטכנולוגיה מתקדמת בגוגל. דוגאן מסרה בהודעה שהפרויקט החדש יאפשר לה לעסוק במה שהיא אוהבת - לערבב טכנולוגיה עם תחושת אנושיות.

הפרויקט של פייסבוק יכונה Building 8 (בניין 8) על שם מספר האותיות (באנגלית) במלה פייסבוק. מארק צוקרברג הסביר שהמשימה העיקרית של החטיבה החדשה תהיה "לקדם את משימתנו לחיבור העולם". בפועל זה אומר שהיא תפתח חומרה שתתבסס על פיתוחים שפייסבוק כבר ביצעה בתחום רשתות התקשורת.

 

מארק צוקרברג בכנס המפתחים של פייסבוק השבוע מארק צוקרברג בכנס המפתחים של פייסבוק השבוע צילום: צילום מסך

 

אך זו רק ההתחלה. בנוסף החטיבה תעסוק בתחומי המציאות המדומה והמוגברת ובבינה מלאכותית. אם המתכונת מזכירה קצת את פעילות חטיבת X של אלפבית, זו אינה מקריות. פייסבוק רואה את עצמה כחברת אינטרנט לכל דבר, והיא מנסה לצאת מהנישה של הרשתות החברתיות, שאמנם הביאו אותה לגדולתה - אך מתחילה גם להגביל אותה.

 

פייסבוק מבינה שאם היא לא תצליח לגוון את מוצריה היא תישאר שחקן נישה, אמנם גדול, אך כזה שתלוי בעסק אחד. את זה מארק צוקרברג מעוניין למנוע. ההבדל העיקרי בין חטיבת המחקר החדשה לבין X של גוגל הוא ההתמקדות של פייסבוק בפרויקטים שניתנים ליישום בזממן קצר יחסית של עד שנתיים, לעומת X שפיתוחיה נמשכים לאורך שנים.

 

גם לגוגל יש חטיבת מחקר ופיתוח לפרויקטים, אותה עזרה דוגאן להקים, אך היא מתמקדת יותר במוצרי הליבה של גוגל. הפרויקט של פייסבוק כך נראה יתמקד גם במוצרים שיהיו ניתנים להשקה, ולא רק בהדגמות טכנולוגיות. סמנכ"ל הטכנולוגיות של פייסבוק אמר ש"אנחנו נתחיל בקטן אך במגמת גדילה. אנחנו רציניים וזו תהיה חטיבה שתשיק מוצרים לא רק טכנולוגיות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x