$
חדשות טכנולוגיה

יאהו יורה לכל הכיוונים: שוקלת למכור פטנטים ונדל"ן ב-1-3 מיליארד דולר

בחברה מחפשים רוכש לפעילות הליבה שלה - אבל במקביל בוחנים אפשרות של מכירת פטנטים, קרקעות וחטיבות ועסקים שאינם חלק מפעילות זו

שירות כלכליסט 10:2504.03.16
יאהו
שוקלת למכור פטנטים, נדל"ן ונכסים שאינם שייכים לעסקי הליבה שלה, בשווי של 1-3 מיליארד דולר, כך אמר קן גולדמן, סמנכ"ל הכספים של החברה.

 

גולדמן, שהשתתף בכנס טכנולוגיה, מדיה וטלקום של מורגן סטנלי, אמר כי הוועדה שהוקמה ביאהו כדי לבדוק חלופות לתוכנית למכירת עסקי הליבה שלה - על רקע הביצועים העגומים של החברה - בוחנת גם אפשרות של מכירה מהירה של נכסים. לדבריו, "פטנטים, קרקעות, נדל"ן וחטיבות ועסקים מחוץ לתחומי הליבה", כולם מועמדים למכירה פוטנציאלית. בשלוש השנים האחרונות, מכרה החברה פטנטים בשווי של למעלה מ-600 מיליון דולר.

 

בעלי המניות והמשקיעים מגבירים את הלחץ המופעל על יאהו למכור את נכסי הליבה, במקום לפצוח בתהליך הפיצול, שיפריד את החברה מהאחזקות במיליארדי דולרים שיש לה ביאהו יפן ובעליבבא.

 

בפברואר פורסם כי תאגיד המו"לות טיים, שמוציא לאור את המגזינים "טיים", "פיפל" ו"ספורטס אילוסטרייטד", מעוניין לרכוש את עסקי הליבה של יאהו; גם חברת התקשורת ורייזון, שרכשה לאחרונה את AOL, הודיעה כי היא עשויה להיות מעוניינת ברכישת יאהו. 

 

גולדמן לא אישר את הדיווחים, אך ציין כי הוועדה בודקת אילו אפשרויות יצרו את השווי הגבוה ביותר לבעלי המניות.

 

בחודש שחלף החלה מאייר בסבב קיצוצים נרחב ביאהו, שיכלול פיטורים של כ-15% מעובדי החברה. עד כה הוא כלל סגירה של 7 מגזינים דיגיטליים וחיסול אחד ממרכזי הפעילות שלה בקליפורניה.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x