$
אינטרנט

יאהו מציגה: "מועצת הבדיקה האסטרטגית"

החברה מינתה ועדה של דירקטורים עצמאים שתבחן דרכי פעולה ואסטרטגיות חדשות. ומה יש למנכ"לית מריסה מאייר להגיד בנידון?

נמרוד צוק 19:2819.02.16
עתידה של יאהו ייקבע על ידי מועצה של דירקטורים עצמאים שתיעזר בשרותי הייעוץ הפיננסי של גולדמן זאקס, ג'יי.פי מורגן ו-PJT ושות' ובמשרד עורכי הדין סווין אנד מור, כך הודיעה היום (שישי) החברה. זהותם של חברי "מועצת הבדיקה האסטרטגית", שמונו על ידי הדירקטוריון, טרם נחשפה.

 

תפקידה של המועצה, אומרים בחברה, הוא לבחון אפשרויות אסטרטגיות נוספות העומדות בפניה, מלבד התוכנית שכבר פורסמה להפרדת פעילויות הליבה שלה לחברה חדשה והשארת יאהו כקליפה עסקית לאחזקותיה במניות עליבאבא, שאחראיות לעיקר ערכה הפיננסי של החברה. "המועצה תהיה אחראית ליצירת תהליך של דיאלוג עם שותפים אסטרטגיים ופיננסיים פוטנציאליים, ותמליץ לחבר המנהלים על עסקאות אפשריות שעשויות לייצג בצורה הטובה ביותר את האינטרסים של החברה ובעלי המניות", הודיעה יאהו.

 

מנכ"לית יאהו מריסה מאייר. מעמדה בחברה מעורער מנכ"לית יאהו מריסה מאייר. מעמדה בחברה מעורער צילום: בלומברג

 

ההחלטה נראית ככרסום במעמדה המעורער גם כך של מנכ"לית יאהו מריסה מאייר, שנתונה מזה חודשים תחת אש מצד חלק מבעלי המניות שרוצים בהחלפתה, וגם מצד רבים מהעובדים. ההודעה לא פירטה האם מאייר תיקח חלק במועצה ומה יהיה תפקידה במסגרתה, אבל כללה הצהרת תמיכה של מאייר בתוכנית ההפרדה בין אחזקות עליבאבא לפעילויות הליבה של החברה: "כולנו, הן העובדים והן בעלי המניות, מעוניינים להחזיר את החברה האיקונית הזו לתקופת הגדולה שלה. נוכל להשיג זאת על ידי שיתוף פעולה עם המועצה לבחינת מספר אלטרנטיבות אסטרטגיות, במקביל לביצוע אגרסיבי של התוכניות לחזק את העסקים הצומחים שלנו ולהגביר את היעילות והרווחיות", כתבה מאייר.

 

מחפשים רוכש

 

לאור ביצועיה העסקיים העגומים של החברה ברבעונים האחרונים, שהביאו את מנייתה לשפל של פחות מ-30 דולר בחודש האחרון, נראה כי האלטרנטיבות המדוברות כוללות בעיקר את האפשרות למציאת קונה שירכוש את החברה כולה, או לחילופין ירכוש את חלק או כל פעילויות הליבה שלה, כשהוא משאיר את אחזקות עליבאבא בידי בעלי המניות, דבר שיביא למעשה לחיסולה של יאהו כחברה עצמאית ופעילה. אחת הרוכשות האפשריות היא חברת ורייזון, שקנתה בשנה שעברה את AOL והכריזה בתחילת החודש על רצונה לרכוש גם את יאהו.

 

אתמול החלה מאייר במהלך צמצום כוח האדם בחברה, במסגרתו יפוטרו 15% מהעובדים, שנפתח בסגירה של שבעה מגזינים דיגיטליים (אותם היא הרחיבה בהשקעה ניכרת ב-2014, תוך שכירת שורה של עיתונאים בולטים) ובסגירת מרכז הפעילות של בבורבנק שבקליפורניה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x