$
חדשות טכנולוגיה

קבוצת המגזינים טיים שוקלת לרכוש את יאהו

לפי דיווחים, בכירים בתאגיד המו"לות לקחו חלק בפרזנטציה בה הוצע להם לרכוש חלק מעסקי הליבה של יאהו. אם העסקה תצא לפועל היא לא תכלול מעבר של מנכ"לית יאהו, מאריסה מאייר, לטיים

נמרוד צוק 16:1323.02.16
האם נמצא קונה ליאהו? תאגיד המו"לות טיים, שמוציא לאור את המגזינים "טיים", "פיפל" ו"ספורטס אילוסטרייטד", מעוניין לרכוש את עסקי הליבה של החברה, כך טוען דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג. הדיווח טרם אושר על ידי הצדדים, ולא ידוע מהו הסכום שהציעה טיים.

 

על פי הדיווח, מנהלי טיים לקחו חלק בפרזנטציה בה הוצגה להם העסקה על ידי בנקאים מסיטיגרופ, שמסייעים ליאהו בחיפוש אחר קונה. החיפוש יצא לדרך באופן רשמי במהלך סוף השבוע, עם המינוי של "מועצת הבדיקה האסטרטגית" על ידי דירקטוריון יאהו, כאשר בכוונת החברה לנסות למכור את עסקי האינטרנט שלה ובראשם מנוע החיפוש, אתרי החדשות ושירות האימייל, ולהשאיר את אחזקותיה במניות עליבאבא תחת החברה המקורית.

מאריסה מאייר. אם הרכישה תצא לפועל היא לא תעבור לטיים מאריסה מאייר. אם הרכישה תצא לפועל היא לא תעבור לטיים צילום: בלומברג

 

העסקה שהוצעה לטיים היא מהסוג המכונה Reverse Morris Trust - עסקה פוטרה ממס במסגרתה החברה הרוכשת מתמזגת עם חלק מהחברה המוכרת שמופרד ליחידה עסקית עצמאית. מנכ"לית יאהו מאריסה מאייר, טוענים בבלומברג, לא תעבור לכהן בתפקיד כלשהו בטיים כחלק מהעסקה.

 

 

טיים איננה הרוכשת הפוטנציאלית היחידה שעומדת על הפרק - חברת התקשורת ורייזון, שרכשה לאחרונה את AOL, הודיעה בתחילת החודש כי היא עשויה להיות מעוניינת ברכישת יאהו.

 

בשבוע שעבר החלה מאייר בסבב קיצוצים נרחב ביאהו, שיכלול פיטורים של כ-15% מעובדי החברה. עד כה הוא כלל סגירה של 7 מגזינים דיגיטליים וחיסול אחד ממרכזי הפעילות שלה בקליפורניה. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x