$
הייטק והון סיכון

קרן ההון סיכון ורטקס משלימה גיוס של 150 מיליון דולר

הקרן שנוסדה על ידי יורם אורון פעילה בהשקעות כבר מעל לשנה. כמו בקרנות הקודמות של ורטקס, מרבית המשקיעים פעילים ביפן וסינגפור, אך הפעם צורפו אליהם גם משקיעים מוסדיים מסין

אסף גלעד 17:3010.02.16

קרן ההון סיכון ורטקס (Vertex) משלימה את גיוס הקרן הרביעית שלה בהיקף של 150 מיליון דולר. הקרן פעילה בהשקעות כבר יותר משנה, לאחר שהבטיחה, בתחילת השנה שעברה הון של 75 מיליון דולר לפחות, שאפשר לה להתחיל ולבצע השקעות.

בינתיים השקיעה ורטקס מהקרן הרביעית שלה בחברת אבטחת המידע לרכב Argus; בחברת הסייבר WireX; בחברת אחסון הפלאש E8 של יוצאי XIV; וב- WebyClip, שפיתחה טכנולוגיה להפצת סרטונים שיווקיים. הגיוס נעשה במקביל להנפקת שתי חברות בהן השקיעה: סולאראדג' של גיא סלע בו היתה משקיעה מרכזית ו- CyberArk, חברת הסייבר שקרנה ירד מאז ההנפקה ב- 2014 וכעת מנהלת משא ומתן על מיזוג עם צ'ק פוינט.

 צילום: שאסטרסטוק

 

כמו בקרנות הקודמות שלה, גם הפעם מרבית המשקיעים של ורטקס פעילים ביפן וסינגפור, כמו פוג'יפילם, SBI ומוראטה, אך בשונה מהקרנות הקודמות צורפו הפעם גם משקיעים מוסדיים מסין. כמו בקרנות הקודמות צורפו גם הפעם גופים מוסדיים ישראלים, בהם גם בנק הפועלים ובנק דיסקונט, כך נודע ל"כלכליסט". בוורטקס סירבו לאשר את זהותם של המשקיעים הישראלים. בעבר השקיעו בוורטקס גם מוסדיים כמו מנורה, מבטחים ומגדל.

 

הקרן נוסדה בשנת 1997 בידי יורם אורון וגיסה עד היום 750 מיליון דולר. היא מנוהלת על ידי קבוצת שותפים: מייסד הקרן, יורם אורון; בנו ינאי אורון, לשעבר מנכ"ל החברה האמריקאית של DVTel ומשקיע פרטי שהצטרף לקרן ב- 2014; השותף הוותיק עמנואל טימור שפעיל בקרן מאז 2002 והשקיע בפרסלו ובקולורצ'יפ; דוד הלר, שמתמחה בגיוסים והשקעות במזרח אסיה; וסמנכ"ל הכספים רן גרטנברג.

 

ורטקס מצטרפת לקבוצה של קרנות הון סיכון ישראליות שהשלימו בשנה האחרונה גיוס הון בהן פירסט טיים של אילן שילוח, ניר טרלובסקי ויונתן בן-ארצי, גלילות של אריק קליינשטיין וקובי סמבורסקי; StageOne של יובל כהן וטל סולובודקין, וכן הקרנות וינטג' ו- 83North. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x