חדשות טכנולוגיה

מה אומרות עינייך: אפל רכשה טכנולוגיה שמזהה הבעות פנים

הענקית האמריקאית רכשה לאחרונה סטארט-אפ שמתמחה בזיהוי רגשות על בסיס קריאה של תווי פנים. ככל הנראה על מנת לעבות את יכולות הזיהוי של סירי

רפאל קאהאן 13:0010.01.16

אחת הבעיות העיקריות שעומדות בפני טכנולוגיות הבינה המלאכותית והסייעות הדיגיטליות, כגון סירי, קורטנה או שירות גוגל Now, היא חוסר היכולת שלהן לזהות נימות והפגנת רגשות. מכיוון שהרבה מהתקשורת הטבעית מבוססת על יכולתנו לזהות רגשות אצל הצד השני, זיהוי רגש הינו אחד האתגרים המרכזיים של תחום הממשקים הטבעיים שבין אדם ומכונה.

ביום חמישי שעבר דיווח "הוול סטריט ג'ורנל" שאפל רכשה את הסטארט-אפ האמריקאי Emotient, שפיתח אלגוריתם שיודע לקרוא רגשות על בסיס הבעות הפנים של הדובר, ושהיא מתכננת ככל הנראה להטמיע חלק מהיכולות הללו בסירי, הסייעת הדיגיטלית שלה.הטכנולוגיה של חברת Emotient נמצאת כבר בשימוש, בעיקר אצל מפרסמים שמשתמשים בה על מנת לזהות את הרגשות של הצופים בפרסומות. מנכ"ל החברה אף טען בעבר שהיא מצליחה לזהות רגשות בדיוק של 95%.

 

חייך, סירי מסתכלת חייך, סירי מסתכלת צילום: בלומברג

 

תחום הבינה המלאכותית זוכה לסוג של עדנה בימים אלה וחברות רבות מציגות פרוייקטים בתחום.פייסבוק למשל משתמשת בבינה מלאכותית על מנת לזהות תווי פנים של משתמשים בתצלומים שמועלים לרשת החברתית. גם בגוגל לא טומנים ידם בצלחת ומנסים להטמיע יכולות בינה מלאכותית בשירותי האינטרנט השונים של החברה.

 

הזינוק בתחום הבינה המלאכותית קשור גם לשינויים שעוברים על תחום המחשוב והאינטרנט. הבעיה העיקרית עד כה בשימוש בה הייתה שבינה מלאכותית דורשת יכולות חישוב בעוצמה גבוהה מאוד. התפתחות תחום מחשוב הענן וכן הפיתוחים האחרונים של מחשבי על מאפשרים כיום להריץ טכנולוגיות בינה מלאכותית מרחוק גם אצל משתמשים שאינם מצויידים במחשבים חזקים.

 

אפל רכשה בחודשים האחרונים מספר סטארט-אפים שמתמחים בין השאר בזיהוי דיבור, לימוד מכונה וזיהוי תנועה. השילוב של אלה עם זיהוי פנים ורגשות יכול להצביע גם על פיתוחים בתחום המציאות הרבודה או הווירטואלית. עם זאת השילוב שלהם עם סירי נראה כרגע מתאים יותר מבחינת השירותים הזמינים למשתמשים. יש לקחת בחשבון שלאפל מעולם לא אצה הדרך בשילוב של טכנולוגיות פורצות דרך במוצריה ושהחברה מעדיפה להשיק מוצרים מוגמרים מאשר כאלה הנזקקים לפיתוח נוסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x