$
חדשות טכנולוגיה

מארק צוקרברג צריך עזרה בבית אז הוא בונה באטלר מבוסס AI

ההחלטה של מייסד פייסבוק לשנה החדשה: "לבנות מערכת בינה מלאכותית פשוטה שתפעיל את הבית שלי ותעזור לי בעבודה". הוא מבטיח לתכנת אותה בעצמו ולשתף את ההתקדמות בפרויקט עם עוקביו

נמרוד צוק 11:0004.01.16
האם מארק צוקרברג רוצה להיות טוני סטארק, המיליארדר שנלחם בפשע בחליפות איש הברזל בסדרת הסרטים וחוברות הקומיקס של מארוול? לפי האתגר שהציב לעצמו מייסד פייסבוק ל-2016 - ליצור את גרסת העולם האמיתי למערכת הבינה המלאכותית "ג'רביס" מהסרט - נראה שהתשובה חיובית.

כמו אנשים רבים אחרים, שנוהגים להבטיח לעצמם הבטחות משפרות חיים בכל תחילת שנה, גם צוקרברג נוהג לאתגר את עצמו - אבל לרוב עם משימות מורכבות יותר מ"השנה אוכל פחות פחמימות", ההחלטות הקודמות שלו ערב השנה החדשה כללו רעיונות כמו ללמוד לדבר מנדרינית, להכיר מישהו חדש כל יום או לאכול רק בשר שהוא צד בעצמו.

 

ההשראה של צוקרברג? ההשראה של צוקרברג? צילום: בלומברג

 

"האתגר שלי ל-2016 הוא לבנות מערכת AI פשוטה שתפעיל את הבית שלי ותעזור לי בעבודה, אתם יכולים לחשוב על זה כעל משהו שמזכיר את ג'רביס מאיש הברזל. אני אתחיל בללמוד איזו טכנולוגיה כזו כבר קיימת בשוק, ואז אמשיך בללמד אותה להכיר את הקול שלי ולהפעיל בתגובה לפקודות קוליות את כל מה שיש לי בבית - תאורה, מוזיקה, טמפרטורה וכולי", כתב צוקרברג בפוסט בו הכריז על האתגר.

 

"אני אלמד את המערכת לאפשר לחברים שלי להכנס הביתה על ידי זיהוי הפנים שלהם כשהם מצלצלים בדלת, ואתכנת אותה כך שתתריע אם קורה משהו שדורש את תשומת ליבי בחדר של ביתי מקס. בצד המקצועי, אני אשתמש בה כדי לבצע ויזואליזציה של מידע בסביבה של מציאות מדומה כדי לעזור לי לבנות שירותים טובים יותר ולהנהיג את פייסבוק והגופים האחרים שאני מנהל בצורה אפקטיבית יותר", הוא כתב. "בפייסבוק אני מבלה זמן רב עם מהנדסים כדי לבנות דברים חדשים, וחלק מהעבודה המספקת ביותר היא לרדת למעמקי הפרטים של פרויקטים טכניים, ואני עושה זאת עם פרויקטים שונים כמו אוקולוס ומסנג'ר, אבל זה מספק בצורה אחרת לבנות משהו לגמרי בעצמך". צוקרברג הבטיח לשתף את מה שילמד במסגרת הפרויקט עם עוקבי חשבון הפייסבוק שלו במהלך השנה, ויותר מ-270 אלף מהם כבר עשו לייק לפוסט הההכרזה על האתגר.

 

צוקרברג אינו מיליארדר ההייטק הראשון שזוכה להשוואה לטוני סטארק - את המקום תפס עד כה אלון מאסק, מייסד טסלה, ספייס-X וחברות נוספות, בשל היזמות הסדרתית פורצת הדרך שלו והחיבה לכלי רכב וטיס עתידניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x