שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

Pointgrab מגייסת 5 מיליון דולר כדי לפתח חיישנים למבנים מסחריים

חברת הסטארט-אפ משנה כיוון וזונחת את תחום הסלולר והאפליקציות לטובת חיישנים לבתים חכמים. החברה תגייס עוד 10 עובדים בעתיד הקרוב

אסף גלעד 13:5315.12.15

חברת הסטארט-אפ פוינטגראב, שפיתחה חיישנים המאפשרים להפעיל את הטלפון או האייפד באמצעות מחוות ידיים מרחוק, מגייסת 5 מיליון דולר בכדי לשנות כיוון ולהפוך לחברת חיישנים למבנים מסחריים. גם זהות המשקיעות מעידות על השינוי שעבר על פוינטגראב: את הסיבוב הובילו ענקית תשתיות האנרגיה השוויצרית למבנים ABB, קרן אקו-משינס הלונדונית שמשקיעה בתחומי האנרגיה והבנייה החכמה וחברת ייצור המוליכים למחצה פלקסטרוניקס, שמנהלת מפעלי ייצור עבור חברות הייטק ומחזיקה בין השאר גם במפעלים במגדל העמק ובאופקים.  

עד כה התפרסמה פוינט גראב בזכות החיישן והאפליקציות שפיתחה בכדי להפעיל את הטלפון או את הטלוויזיה מרחוק. את התוכנה לחיישנים אותה פיתחה היא מוכרת עד היום לענקיות דוגמת לנובו, סמסונג, אייסר, אסוס ופוג'יטסו. בשנה שעברה אף זכתה בפרס האפליקציה החדשנית ביותר בתחרות היוקרתית בכנס המובייל בברצלונה MWC, עם אפליקציית CamMe ששוחררה לאייפון ולאייפד ומאפשרת לבצע צילום סלפי ממרחק- רק על ידי זיהוי מחוות הידיים מרחוק.

 

חיים פרסקי ואיתמר רוט,  Pointgrab חיים פרסקי ואיתמר רוט, Pointgrab

 

עם זאת, בעתיד החברה תתמקד דוווקא בתחום המבנים המסחריים. החברה פיתחה קו מוצרים נוסף, חיישנים להתקנה על תקרת חדרים במבנים שמזהים את תנועת העוברים ושבים, ובעתיד גם יוכלו להבין על מה הם ממקדים את מבטם. סנסורים שכאלה ניתן יהיה להתקין למשל בחנויות וקניונים בכדי לנטר את תנועת הקונים ולאתר את המקומות שבהם הם מתעכבים.

 

בהמשך מעוניינים בפוינטגראב להיכנס לתחום הבית החכם. החיישנים החכמים שלה יודעים כבר היום ללמוד לזהות מכשירים ומוצרי חשמל. הם מקווים לגייס אותם להפעלה מרחוק של מכשירי חשמל בבית על ידי זיהוי מחוות יד באמצעות החיישן שתלוי על התקרה. מה שלמעשה ממקם את פוינטגראב בתחום בו פועלות גם אפל ויצרניות חומרה נוספות, שמפתחות גם הן חיישנים לזיהוי תנועות גוף לבית החכם.

 

קודם לסבב הנוכחי, גייסה החברה 5 מיליון דולר ממספר אנג'לים כגון מאיר מורג, דן ברנע, לאוניד וייסביין וסער וילף, שמשמש גם כיו"ר החברה וכאחד ממייסדיה. נוסף על וילף, נמנים על מייסדי החברה גם המנכ"ל חיים פרסקי וסמנכ"ל הטכנולוגיות אמיר קפלן. פוינט גראב מעסיקה כיום 35 עובדים בפארק התעשייה בהוד השרון ובכוונתה לגייס עוד 10 עובדים בטווח הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x