• תפריט
הייטק והון סיכון

Cloudyn מגייסת 11 מיליון דולר בהובלת קרן כרמל

חברת שירותי הענן הישראלית מתמחה באופטימיזציה של נתוני השימוש בענן. בעקבות הגיוס היא מתכוונת להכפיל את צוות הפיתוח בארץ

אסף גלעד 16:1414.12.15

קרן כרמל מצטרפת להשקעה בחברת שירותי הענן הישראלית קלאודין (Cloudyn) מראש-העין, זאת כדי לבנות לחברה מערך שיווק ומכירות בארה"ב וכן על מנת להכפיל את צוות הפיתוח של החברה שמעסיק כיום 14 אנשי פיתוח בלבד. הקרן הובילה היום (ב') סיבוב שני בחברה בהיקף של 11 מיליון דולר, יחד עם RDSeed, חברת ההשקעות המשותפת לרפאל ולאלרון שנקראה בעבר Navitrio, ועם קרן ההשקעות הרוסית טיטניום של המשקיע אלכסנדר אייבזוב. זהו סיבוב שני לחברה, לאחר שעד כה גייסה מ- RDSeed ומטיטניום 7.2 מיליון דולר. בעקבות הגיוס, יצטרף רונן ניר מכרמל לדירקטוריון קלאודין.  

קלאודין נוסדה ב-2011 בידי שרון וגנר, יוצא אובליקור שנרכשה בידי CA, בוריס גולדברג, יוצא BMC ו-ויטלי תבור, יוצא איבולבן ומרקורי. היא מתמחה בניטור שירותי ענן ומספקת לחברות תובנות לגבי נתוני השימוש, הביצועים והעלויות ומייצרת המלצות מותאמות אישית לשיפור הביצועים ולהפחתת הוצאות מחשוב הענן. היא גם מסייעת לארגונים לקבוע את התמהיל הנכון של שירותי ענן שונים, כגון אלה של מיקרוסופט, אמזון או גוגל.

 

רונן ניר (מימין) ושרון וגנר רונן ניר (מימין) ושרון וגנר צילום: יח"צ

 

בניגוד למתחרות כגון Cloudability, Cloud Health או Cloud Cruiser, קלאודין מתמקדת בארגונים שצורכים שירותי ענן היברידיים, כלומר מחלקים את צריכת הענן שלהם בין שירותים ציבוריים שלא דורשים אבטחת מידע גבוהה כמו אמזון, מיקרוסופט או גוגל, ובין שירותים שניתנים באתר החברה ומותאמים ישירות לארגון.

 

השירות של קלאודין מסופק מרחוק על ידי שירות מבוסס ענן בעצמו, במודל של תוכנה כשירות. הוא מתחבר למערכת ההייפרווייזור (מערכת ההפעלה לשירותי וירטואליזציה) של הארגון ודרכה לכל זרועות הענן של החברה - ציבוריות ופרטיות. המערכת מסוגלת לעבוד עם כמה סוגים של שירות ענן, בינהם שירותי Azure של מיקרוסופט, AWS של אמזון, OpenStack או גוגל, אך היא חסרה את היכולת לעבוד עם שירותי VMware ו- EMC. חלק מכספי סיבוב הגיוס יסייעו לקלאודין לפתח פתרון שיותאם גם למערכות של EMC.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x