$
מכשירים ומדריכים

קניתם וואנפלוס 2? אל תחברו את כבל ה-USB למכשיר אחר

התדמית החיובית של וואנפלוס, יצרנית הסמארטפונים, נסדקה לאחרונה כשהיא נאלצה להודות שהכבל שלה עלול לגרום נזק למוצרים של חברות אחרות

עומר כביר 17:3829.11.15
לא מתפשרים על איכות? יצרנית הסמארטפונים וואנפלוס (OnePlus) מודה שמכרה כבלים ומתאמי USB שעלולים לגרום נזק למכשירים אחרים. וואנפלוס היא אחת מיצרניות המובייל המדוברות בעולם,הודות לסמארטפונים המצוינים שהיא מייצרת, שמשתווים באיכותם למוצרי הדגל של החברות הגדולות, אך מגיעים עם תג מחיר נמוך הרבה יותר.

 

תדמית זו נסדקה לפני כשבועיים, כשמהנדס בגוגל בשם בנסון לונג הזהיר שכבלי USB-C מתוצרת וואנפלוס עלולים לגרום נזק למכשירים שאיתם נעשה בהם שימוש, ובפרט לכרומבוק פיקסל, לנקסוס 6P ולנקסוס 5X.

 

הכבל הבעייתי של וואנפלוס הכבל הבעייתי של וואנפלוס צילום: צילום מסך

 

כעת, מודה מייסד וואנפלוס, קארל פיי, שהחברה אכן מכרה כבלים ומתאמים פגומים. “לאחרונה נודע לנו ששניים מהמוצרים שלנו, כבל USB-C מתאם USB-C משתמשים בנגד שלא תואם באופן מלא למוצרים צד ג'”, כתב פיי בפורום הרשמי של החברה. “הכבל והמתאם עוצבו בעבור שימוש ב-2 אמפרים לכל היותר, אבל הנגד מאפשר למכשירים שתומכים בטעינה מהירה לשאוב יותר כוח מכפי שהמקור מסוגל לספק. כתוצאה, הדבר יכול לפגוע במקור הכוח (מטען צד ג', חריץ USB וכו')”.

 

בחברה מדגישים שהכבלים בטוחים לחלוטין לשימוש עם מכשירי וואנפלוס 2, היחידים מתוצרת החברה שתומכים בתקן USB-C, ולרוב גם עם מטענים, מטענים ניידים ומכשירים אחרים מתוצרת חברות גדולות שעומדים בתקנים המקובלים. “עם זאת, יש בשוק הרבה מוצרים זולים בעלי פוטנציאל גדול יותר לגרום נזק", אומר פיי.

 

בחברה מציעים החזר למי שרכש מהם כבל או מתאם פגום (אך לא למי שקיבל כבל כזה עם מכשיר הוואנפלוס 2, מכיוון שהכבל בטוח לשימוש עם המכשיר), ובמקביל אומרים שהם עובדים על פיתוח כבלים חדשים שלא יגרמו בעיות כלל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x