$
חדשות התקשורת

יו"ר מועצת הכבלים על העלאת המחירים של HOT ו-yes: "חמדנות שאינה במקומה"

ד"ר יפעת בן-חי שגב תוקפת את המהלך של החברות להעלאה נוספת בדמי המנוי. לדבריה בקשתה של yes נבדקת ובקשה מ-HOT כלל לא עברה למועצה, אך כשהיא תוגש היא תיבדק בקפידה ולא מן הנמנע שתיפסל: "טלוויזיה זה מוצר בסיסי. בעידן של צדק חברתי, הייתי מצפה ליותר רגישות"

אלירן מלכי 19:0216.11.15

"העלאות המחירים עליהן הכריזו בשבוע האחרון yes ו-HOT לא תעבור בשתיקה", כך אומרת ד"ר יפעת בן-חי שגב, יו"ר מועצת הכבלים והלווין בשיחה עם "כלכליסט". לדבריה במועצה לא אוהבים את המהלך של החברות ומאותתים להן לשקול מחדש את צעדיהן. בן-חי שגב הבהירה בשיחה כי עד כה HOT הצהירה על העלאת המחירים רק בתקשורת וטרם הגישה בקשה הרשמית. עם זאת, לדבריה,  כשהיא תוגש, הנושא ייבחן וייבדק ביסודיות מלאה, ממש כפי שבקשתה של yes נבדקת כעת. בסמכות המועצה לאשר או לדחות את בקשות החברות באם יימצא כי המהלך אינו חוקי.

 

בשיחה הישר מכנס העיתונאים באילת מסרה שגב, "באופן כללי אני מאוד כועסת על העלאת המחירים מהטעם הפשוט ששתי החברות מרוויחות יפה גם בקנה מידה בינלאומי. אני מצפה מהחברות לגלות אחריות וגם רגישות חברתית". שגב טוענת כי למעלה מ-90% משוק הטלוויזיה הרב ערוצית בישראל מוחזק בידי HOT ו-yes, ואין פה בעצם תחרות אמיתית. "אני תופסת טלוויזיה כמוצר בסיסי, וככזה הוא מהווה עבור מאות משפחות בישראל את הכלי דרכו הם צורכים תרבות".

 

שגב אף מאותתת לחברות כי הן צפויות לגל מחאה בעקבות העלאת המחירים "בעידן של צדק חברתי, הייתי מצפה מהן ליותר רגישות. אני חושבת שהשוק הוא יציב ובשל העובדה שהם מרוויחים הייתי מצפה לאיפוק. מכיוון שהן נהגו אחרת, אני רואה בכך חמדנות שהיא לא במקומה. במהלך הכנס באילת הראתה שגב את נתוני החברות "בהשוואה לממוצע בארה"ב, החברות מרוויחות הרבה יותר. עיני לא צרה בהן, אך להעלות מחיר זה כבר סיפור אחר", אמרה שגב.

 

בן-חי שגב:  "כולם יודעים ששוק הטלוויזיה הישראלי הוא בעצם דואופולי" בן-חי שגב: "כולם יודעים ששוק הטלוויזיה הישראלי הוא בעצם דואופולי"

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x