$
חדשות טכנולוגיה

משחקים בכסף: מנצחי תחרות גיימינג זכו ב-6.6 מיליון דולר

חמישה שחקנים שזכו בתחרות רב-לאומית שהוקדשה למשחק DOTA 2 קיבלו 1.32 מיליון דולר כל אחד, הסכום הגדול ביותר שחולק בספורט הדיגיטלי עד כה. אחד מחבריה הוא נער בן 16 מפקיסטן שמכר את אופניו כדי לרכוש מחשב

הראל עילם 14:5510.08.15
כמה כסף אפשר לעשות כגיימר? מסתבר שלא מעט. 6.6 מיליון דולר, הפרס הגדול ביותר שניתן אי פעם בתחום הספורט הדיגיטלי לקבוצה בודדת או לשחקן, ניתן אתמול לקבוצה הזוכה בתחרות השנתית The International, שבה התמודדו המתחרים במשחק הפופולרי DOTA 2. חברת Valve, העומדת מאחורי המשחק והתחרות, חילקה בה בסך הכל פרסים כספיים בשווי כולל של 18 מיליון דולר, גם הוא הפרס הכספי הגדול ביותר שחולק אי פעם בתחרות ספורט דיגיטלי.

 

חמשת חברי הקבוצה הזוכה, הנקראת Evil Genuises ומורכבת מגיימרים מארה"ב, קנדה ופקיסטן, קיבלו 1.32 מיליון דולר כל אחד. החמישה היו מיליונרים עוד לפני התחרות ונכללו ברשימת הגיימרים המכניסים ביותר, כשצברו 2-1.3 מיליון דולר כל אחד, אך הם הגיעו לסכומים אלה רק אחרי עשרות תחרויות וליגות. אחד מחברי הקבוצה הוא סעיד סומיאל בן ה-16, שנולד בפקיסטן ומכר בגיל צעיר את אופניו כדי שיוכל לרכוש חיבור אינטרנט ומחשב מתקדם מספיק על מנת לשחק ב-DOTA. כעת הוא אחד המיליונרים הצעירים בעולם.

 

סעיד סומיאל, גיימר ומיליונר בן 16 סעיד סומיאל, גיימר ומיליונר בן 16

 

במקום השני סיימה הקבוצה הסינית המוערכת CDEC, וקיבלה 2.8 מיליון דולר, ואילו שאר 15 הקבוצות שהעפילו לגמר שנערך בסיאטל זכו בפרסים כספיים נמוכים יותר. מיליוני אנשים צפו באירוע בשידור חי דרך שירותי סטרימינג.

 

זוהי השנה החמישית שבה התחרות נערכת. מדי שנה הפרסים הכספיים רק תופחים, כיוון שתחום הספורט הדיגיטלי הופך מתחביב לשולי לעסק מרכזי המגלגל סכומי עתק, עם גיימרים מקצועיים שהופכים למפורסמים לכל דבר. Valve ניצלה השנה את ההזדמנות להכריז על שדרוג משמעותי למשחק המקוון, שמעכשיו יתמוך גם בקרבות בקנה מידה גדול יותר מאי פעם – 12 נגד 12 שחקנים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x