$
מכשירים ומדריכים

תמונת מכשיר האנדרואיד של בלקברי דלפה לרשת

המכשיר, שזכה לשם הקוד וניס, ישלב בין מסך מגע ומקלדת פיזית - כמיטב המסורת של היצרנית הקנדית. הוא יתמוך באפליקציות בלקברי ואנדרואיד כאחד ונועד לשוק העסקי. האם גם סמסונג לוקחת חלק בפרויקט?

רפאל קאהאן 15:5405.07.15

הבלקברידרואיד מתקרב: תמונות של מכשיר האנדרואיד הראשון של בלקברי דלפו לרשת ופורסמו בידי evleaks, מהגורמים האמינים ביותר בתחום המובייל. התמונות חושפות עיצוב שכולל מסך בעל שוליים מעוגלים, כמו ב-S6 Edge של סמסונג.

מערכת ההפעלה של המכשיר היא כנראה אנדרואיד סטנדרטית ללא ממשק ייעודי, עם חבילת האפליקציות של גוגל. המפרט הטכני עדיין לא נחשף, אך אם מדובר במכשיר פרימיום, הוא כנראה יתבסס על המפרט שמציגים שאר מכשירי הדגל של יצרניות האנדרואיד - קרי, מעבד מתומן ליבה סנאפדרגון 810 או 820. בלקברי הצהירה כי היא מחויבת למערכת ההפעלה שלה, BB10 - כך שניתן להניח שהטלפון החדש יתמוך גם ביישומים שלה.

 

תמונת בלקברי שדלפה תמונת בלקברי שדלפה

 

זאת ועוד, המכשיר כנראה יכיל מקלדת פיזית כדי לקרוץ למשתמשי בלקברי הוותיקים, שמעוניינים במכשיר בעל סביבת הפעלה עתירת אפליקציות. בלקברי עצמה לא אישרה את הפרסומים, אך החברה כבר הציגה בחטף מכשיר אנדרואיד ב-MWC האחרון בברצלונה, ואישרה את מהלך ההשקה של מכשיר זה.

 

הכניסה של בלקברי לעולם האנדרואיד היא עוד ניסיון לשמור על שוק המשתמשים שלה. החברה כבר הודיעה שהיא מתכננת לשנות את האסטרטגיה שלה מייצור חומרה להתבססות על תמיכה ושירות לסמארטפוונים בארגונים. היא השיקה לשם כך חבילת תוכנות ניהול ואבטחת מידע שמיועדות לכך. היא גם חתמה על הסכם שותפות עם סמסונג בתחום, שהטמיעה את הטכנולוגיה של בלקברי בחבילת KNOX המיועדת לתפעול בסביבה מקצועית.

 

האם בלקברי תצליח היכן שנכשלו כולן?

 

הטמעת מקלדת במכשיר אנדרואיד הוא בדרך כלל צעד שנחשב כמועד לכישלון. כל המכשירים שהושקו בתצורה זו עד היום, בין אם על ידי HTC, סמסונג או מוטורולה נחלו כישלון חרוץ. ואולם, לבלקברי מומחיות בשילוב בין מקלדות פיזיות וממשקי מובייל, כך שיתכן שתצליח היכן שמתחרותיה כשלו.

 

גם תצורת המסך מעניינת ועשויה להעיד על שותפות עם סמסונג שמעוניינת לקדם את עסקיה בתחום הארגוני, לאחר הירידה במכירות שחוותה בתחום הצרכני. יכול מאוד להיות שמדובר במכשיר שמתבסס על מכלולים של האדג', מה שיחסוך לבלקברי עלויות פיתוח ויאפשר לסמסונג להרחיב את פעילותה בפלח השוק המקצועי. על פי דיווחים שונים גם הנוט 4 הבא יוצג בגרסת אדג', ומכיוון שמדובר במכשיר שמיועד למשתמשים מקצועיים אין זה בלתי סביר להניח שיש קשר בין שני המכשירים.

 

יש להניח שהמכשיר של בלקברי יוצג כבר בספטמבר-אוקטובר, תקופה עתירת הכרזות והשקות מצד יצרניות הסמארטפונים. מה שבטוח זה שמכשיר אנדרואיד מתוצרת בלקברי עשוי להיות מוצר מעניין שיתאים ללקוחות מסורתיים רבים של המותג שנאלצו עד כה לבחור בין נאמנות למקלדת לבין מכשירים עם מערכת הפעלה נפוצה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x