$
חדשות טכנולוגיה

בכיר לשעבר בסוני: המנכ"ל מבולבל, מוביל את החברה לאבדון

טמוטסאו איבה, סמנכ"ל סמנכ"ל הכספים של סוני בשנות השמונים והתשעים ואחד מאדריכלי נסיקתה המרשימה דאז, סבור שהחברה איבדה את דרכה. לדבריו, התנהלות המנכ"ל קזואו היראי נוגדת את רוח סוני ופוגעת בעובדים

הראל עילם 18:2201.06.15

בכיר לשעבר בצמרת סוני תוקף בחריפות את האסטרטגיה החדשה של החברה היפנית ואת המנכ"ל שמוביל את המהלך, קזואו היראי: "סוני הייתה בעבר חברה יחודית ויוצאת דופן".

כך כתב לדירקטוריון החברה טמוטסאו איבה, שנחשב לאחד ממובילי נסיקתה המרשימה בשנות השמונים והתשעים. "בשנים האחרונות,רוח החדשנות של סוני דוללה, והמותג של סוני נחלש. סוני היא כמו חברה המנסה לנווט במים סוערים כאשר המנכ"ל משתמש במפה לא נכונה". דובר החברה סירב להגיב לידיעה.

 

קזואו היראי, מנכ"ל סוני קזואו היראי, מנכ"ל סוני צילום: איי אף פי

 

סוני דיווחה על הפסדים שנתיים רצופים למדי בשבע השנים האחרונות ונאלצה לסגור או למכור חלק נכבד מהחטיבות שלה, כולל שירות סטרימינג המוזיקה וחטיבת המחשבים האישיים VAIO. בנוסף, חטיבת הטלוויזיות וחטיבת המובייל גם הן נמצאות בסכנת סגירה או מכירה. איבה טען כי ההתנהלות הזאת נוגדת את "רוח מייסדי סוני" וכי החברה הוקמה בין היתר, כדי "להציע למהנדסים סביבת עבודה יציבה שבה הם יכולים לפרוח ולהגשים את חלומותיהם הטכנולוגיים".

 

דרך ארוכה לשיקום

 

איבה ציין כי נפגש באפריל האחרון עם היראי, אז גם פורסם מכתב תוקפני אחר שלו כנגד מנכ"ל סוני, אבל היראי לא הצליח לענות על שאלותיו בצורה מספקת. הוא יצא כנגד פיטורי הענק של סוני ותוכנית הקיצוצים, והוסיף: "הדרך לשיקום שוק האלקטרוניקה היא ארוכה, אבל אני לא הייתי מוותר. הייתי משיך לפעול כדי לשקם את התעשייה לקראת פריחה בשנה הבאה".

 

הוא הוסיף כי ההנהלה אינה רגישה למוראל הירוד של עובדי החברה, בגלל הפיטורים, הצמצומים ושערוריית הסרט "ראיון סוף" שבמהלכה לא מעט מעובדי החברה אוימו או נפגעו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x