$
אפליקציות

מיקרוסופט תתקין מראש אפליקציות על מכשירי אנדרואיד

החברה חתמה על הסכמי OEM עם כ-20 יצרני טאבלטי אנדרואיד - ביניהם סוני, LG וסמסונג. המטרה: להשתלט על מערכת ההפעלה של גוגל מבפנים והגדלה מהירה של מספר המשתמשים ביישומים שלה תוך חיסכון בהוצאות שיווק

רפאל קאהאן 12:4228.05.15

כ-20 יצרני טאבלטים מבוססי אנדרואיד חתמו עם מיקרוסופט על הסכם לפיו המכשירים שלהם יימכרו עם אפליקציות של מיקרוסופט שהותקנו מראש. על פי פוסט בבלוג של מיקרוסופט אתמול (ג'), בין השאר ישתפו איתה פעולה LG, סוני, האייר ויצרנים קטנים שפועלים בשווקים מתפתחים.

ההסכם החדש מצטרף לשותפויות שמיקרוסופט חתמה עם כ-11 יצרנים אחרים עד כה, ביניהם סמסונג, Dell ופגטרון. זאת ועוד, הסכם מעין זה אין אפילו לבעלת הבית של אנדרואיד: גוגל עצמה מתקשה להכריח את היצרנים להוסיף את שירותיה כברירת מחדל, במיוחד בסין בה אין לה דריסת רגל מסיבות פוליטיות. האפליקציות שיושקו כוללות את מכלול תוכנות אופיס, סקייפ ו-OneDrive.

 

גלקסי Tab S מבית סמסונג גלקסי Tab S מבית סמסונג צילום: ניצן סדן

 

מיקרוסופט ממשיכה את המגמה בה התחילה עם כניסתו לתפקיד של סאטיה נאדלה, במסגרתה היא מנסה להפיץ את שירותיה למספר המשתמשים הגדול ביותר - תוך התעלמות מהפלטפורמה עליה הם מותקנים. זאת אומרת שלמיקרוסופט יש כאן יתרון מובהק לעומת גוגל, שעדיין זקוקה לאישור היצרנים וגם ביחס לזמינות האפליקציות שלה על גבי ווינדוס, שם היא זקוקה לאישור של מיקרוסופט.

 

התקנת אפליקציות OEM הוא טריק ישן שמקורו עוד בימי ווינדוס העליזים; הפרקטיקה הזו אף סיבכה את מיקרוסופט בעבר בתביעת מונופול של האיחוד האירופי - תביעה שהסתיימה באחד הקנסות הגדולים ביותר שהושתו על חברה אי פעם. ואולם, המצב במקרה הזה שונה: לגוגל אין שליטה על האפליקציות והשירותים שיצרנים מעוניינים לספק בהתקנה מראש על מכשיריהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x