$
חדשות טכנולוגיה

סוני היא מלכת מצלמות הסלולר, מרוויחה מכל אייפון שאפל מוכרת

החברה אמנם מדשדשת בתחום מכירות הסמארטפונים - אך שולטת ביותר מ-40% משוק חיישני המצלמה, ששוויו נאמד ביותר משמונה וחצי מיליארד דולר; סמארטפוני העילית של סמסונג, אפל, HTC ורבות אחרות נשענים על חיישני סוני

הראל עילם 13:2904.05.15

סוני מהדקת את שליטתה על שוק רווחי במיוחד: חיישני מצלמות המובייל. לפי חברת טכנו סיסטמס היפנית, השוק צמח ב-80% בחמש השנים האחרונות והוא מוערך ב-8.65 מיליארד דולר. וסוני, שאמנם מדשדשת בזירת הסמארטפונים, השתלטה על 40.2% משוק מצלמות הסלולר.

הרבה אחרי סוני ניתן למצוא את סמסונג ו-Omnvision עם 15% מהשוק כל אחת. היתר נשלט בידי יצרניות רכיבים קטנות משמעותית. ההאצה בשוק החיישנים אינה רק בגלל העליה בביקוש לטלפונים, אלא גם טרנד הסלפי שדוחף יצרניות להשקיע במצלמה הקדמית. סוני מייצרת למשל את החיישנים למצלמה הקדמית והאחורית של האייפון 6, מה שמכניס לה 20 דולר על כל אייפון שאפל מוכרת.

 

מכשירי הדגל של אפל וסמסונג. סוני מרוויחה הודות לשניהם מכשירי הדגל של אפל וסמסונג. סוני מרוויחה הודות לשניהם

 

סוני שולטת בצורה כמעט מוחלטת על שוק חיישני הפרימיום. בנוסף לאייפון, חיישני סוני הותקנו במכשירי עילית רבים, ביניהם הOne M9 של HTC ואחרים. כתוצאה מכך, בממוצע, החברה מכניסה פי ארבעה מכל חיישן שהיא מוכרת מאשר סמסונג. אנליסטים אמרו לוול סטריט ג'ורנל כי סוני היא החברה היחידה שיכולה לעמוד בביקוש לחיישני עילית כיום. "בניגוד לשבבי זיכרון, ייצור חיישני מצלמות דורש מיומנות אמיתית וזה לא משהו שחברות קטנות יכולות לחקות בקלות", הסביר אנליסט טכנו סיסטמס.

 

מצלמת האייפון 6. החיישן הוא מתוצרת סוני מצלמת האייפון 6. החיישן הוא מתוצרת סוני

 

סוני מרחיבה את הייצור במיליארד דולר

 

הרווח התפעולי של חטיבת החיישנים בסוני צמח ב-107% בשנה האחרונה ועמד על 54.7 מיליון דולר ברבעון האחרון. את 2015 החטיבה כבר מקווה לסיים עם רווח תפעולי של 456 מיליון דולר. החברה גם עדכנה מעלה את תחזית הרווח וההכנסות שלה, כתוצאה מהאסטרטגיה הרחבה שלה שכוללת מכירת חטיבות בלתי רווחיות.

 

למרות מצבה של סוני, שמדווחת על הפסדים קבועים בעשור האחרון, היא הודיעה שתשקיע מיליארד דולר בהרחבת מפעלי ייצור החיישנים שלה ביפן כדי לעמוד בביקוש. במהלך סוף השבוע האחרון, החברה פרסמה את הדו"ח הרבעוני האחרון שלה והודיעה כי היא תגדיל את ההשקעה אף יותר, ל-1.25 מיליארד דולר. מנכ"ל סוני, קזוא היראי, הוסיף: "אנו כמה שנים לפני התחרות בשוק החיישנים ומשקיעים בצורה מסיבית במחקר ובפיתוח כדי להבטיח שנישאר לפני המתחרים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x