$
מכשירים ומדריכים

שבעה דברים שגלקסי S6 אדג' יכול לעשות, והאייפון 6 לא

מפוקוס שעוקב אוטומטית אחרי מטרות נעות, דרך התרעות חכמות וצבעוניות ועד מדידת דופק הלב שלכם - כל היכולות המיוחדות והלא שגרתיות של מכשיר הדגל החדש של סמסונג

שירות כלכליסט 21:5105.03.15

עכשיו, כשסמסונג קרובה לאבד את תואר יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם לטובת אפל, היצרנית הקוריאנית משקיעה את כל מרציה ומשאביה בקידום מכשירי הדגל החדשים שלה - סמסונג גלקסי S6 ו-S6 Edge עם המסך המעוקל. במקום לדחוס עוד תכונות חדשות ולא בהכרח שימושיות למכשיר החדש שלה, היא עברה להשתמש בחומרים איכותיים ושמה דגש אמיתי על העיצוב.

 

במסיבת העיתונאים שלה בברצלונה, בה הכריזה באופן רשמי על המכשיר, החברה לא היססה לתקוף את אפל ולהשוות בין המכשיר החדש שלה ובין האייפון 6 של התפוח הדיגיטלי. אז מי מהם באמת יותר טוב, ומה הגלקסי 6 אדג' יודע לעשות שהמכשיר המתחרה, עדיין, לא יכול?

 

1. לדעת את השעה ומי מתקשר - גם בלי להרים את המכשיר

 

למכשיר הדגל החדש של סמסונג יש מסך מעוקל. הפאבלט נוט אדג' מגיע עם מסך מעוקל מצד אחד שהוא גדול מספיק על מנת לתפקד כמיני-מסך. המסך המעוקל של גלקסי 6 אדג' מצידו אולי קטן יותר, אבל סמסונג עדיין מצאה לו יתרון מגניב ושימושי: צידי המסך המעוקלים יזהרו בצבע מיוחד כאשר תקבלו התרעה. אתם אפילו יכולים להגדיר צבע מסויים לאנשי קשר מסויימים, כך שתמיד תדעו מי מתקשר עוד לפני שהרמתם את הטלפון.

 

בנוסף, כולנו הרי משתמשים היום בטלפון כשעון - אבל הדבר דורש להדליק את המסך ולראות את השעה. אתם יכולים להגדיר שהחלק המעוקל במסך יוכל להמשיך ולהציג את השעה, גם כאשר שאר המסך סגור. צריכת הסוללה במקרה הזה היא אפסית.

 

קידוד צבעים יאפשר לכם לדעת מי מתקשר בלי להרים את המכשיר קידוד צבעים יאפשר לכם לדעת מי מתקשר בלי להרים את המכשיר צילום: עומר כביר

 

2. לשלם בכל מקום בלחיצת כפתור

 

סמסונג כללה בתוך הגלקסי S6 את הטכנולוגיה של חברת LoopPay, המאפשרת לגלקסי לתפקד כארנק סלולרי בכל מקום - גם בחנויות שאין להם קורא NFC מיוחד. הטלפון יכול להתמשק ישירות לסולק כרטיסי האשראי, שקורא אותו כאילו מדובר בכרטיס עם פס מגנטי. האייפון אולי תומך בשירות התשלומים אפל פיי הפופולרי, אבל הוא מוגבל רק לחנויות המחזיקות בקורא מתאים.

 

כמובן, ברגע זה אף אחד משירותי התשלומים האלו עדיין לא עובד בישראל. אבל ניתן לקוות שהדבר ישתנה בקרוב.

 

שירות התשלומים של סמסונג יאפשר לכם לשלם בכל מקום שירות התשלומים של סמסונג יאפשר לכם לשלם בכל מקום

 

3. טעינה אלחוטית ומהירה במיוחד

 

המכשיר החדש של סמסונג אולי לא כולל סוללה ניתנת להחלפה וגב נפתח, אבל ניתן להטעין אותו באמצעות מטען אלחוטי. החברה גם הבהירה שהיא תומכת במספר תקנים של טעינה אלחוטית, כך שרוב המטענים הקיימים בעולם יעבדו איתו. אפל, כמובן, עדיין מגבילה אתכם למטענים שלה. 

 

והטעינה היא לא רק אלחוטית, היא גם מהירה במיוחד - לפי סמסונג, תוכלו לקבל 4 שעות של עבודה מלאה בתוך 10 דקות של טעינה. אפל, בניגוד לרוב יצרניות הסמארטפונים כיום, עדיין לא כללה טכנולוגיית הטענה מהירה במכשיריה.

 

הגלקסי S6 יגיע עם מטען אלחוטי הגלקסי S6 יגיע עם מטען אלחוטי

 

4. הפעלה מהירה של המצלמה

 

סמסונג השקיעה מאמצים רבים במצלמה של המכשיר שלה, ובין השאר התגאתה בכמה היא מהירה. לא רק בקצב עיבוד התמונות ומהירות הצמצם, אלא גם כמה מהר אתם יכולים להפעיל את המצלמה. החברה הודיעה כי המצלמה תעבוד ברקע כל הזמן, וניתן להפעיל את האפליקציה על ידי לחיצה כפולה על כפתור הבית. באייפון תאלצו להפעיל ידנית את אפליקציית המצלמה, כמו פשוטי עם.

 

המצלמה לא רק מהירה, היא גם מצלמת טוב יותר מהאייפון 6 המצלמה לא רק מהירה, היא גם מצלמת טוב יותר מהאייפון 6

 

5. מצלמה עוקבת

 

המצלמה של הגלקסי S6, מתגאה סמסונג, היא לא רק מהירה, חדה ומרשימה - היא גם יודעת לעשות דברים שאף מצלמה אחרת אינה יודעת לעשות, כמו לעקוב אחרי מטרות נעות. הפוקוס החכם והאוטומטי של החברה ידע לשמור על פוקוס גם כאשר תנסו, למשל, לצלם מכונית נוסעת. האייפון 6 אולי מציע כלי עריכה טובים ואפשרות לקחת שורה של תמונות בלחיצה אחת (יכולות שגם קיימות ב-S6), אבל עדיין תתקלו בתמונות מטושטשות כאשר תנצלו לצלם מטרה נעה. 

 

רוצים לצלם משהו נע? גלקסי S6 הוא המכשיר בשבילכם רוצים לצלם משהו נע? גלקסי S6 הוא המכשיר בשבילכם צילום: עומר כביר

 

6. דופק לב

 

לרוב הטלפונים החכמים כיום - כולל לאייפון - יש יכולות מסויימות בתחום הבריאות הסלולרית, כמו חישוב מספר צעדים ומרחק ריצה. אבל סמסונג התעלתה מעל המתחרים כאשר החליטה לכלול חיישן דופק במכשיריה. פשוט העבירו את האצבע שלכם על החיישן הנמצא בגב המכשיר, וזהו.

 

חיישן דופק נמצא בגב המכשיר, ליד המצלמה חיישן דופק נמצא בגב המכשיר, ליד המצלמה צילום: עומר כביר

 

7. ניהול משימות חכם

 

רוצים לפתוח כמה אפליקציות בו זמנית על אותו המסך? רוצים לסגור את כל האפליקציות הקיימות בלחיצת כפתור אחת ולנקות את משאבי המערכת שלכם? כל היכולות האלו זמינות בגלקסי S6 ללא צורך בשימוש באפליקציות צד-שלישי, בניגוד לאייפון 6.

 

ממשק ה-TouchWiz של סמסונג עשיר ביכולות מתקדמות שאינן קיימות אצל המתחרה ממשק ה-TouchWiz של סמסונג עשיר ביכולות מתקדמות שאינן קיימות אצל המתחרה צילום: עומר כביר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x