$
חדשות טכנולוגיה

אפל, מאחוריך: סמסונג רכשה חברת תשלומי מובייל

טכנולוגיית LooPay, שמפעילה ארנק סלולרי שיכול להתחבר גם לקופות ישנות, עשויה להשתלב במכשיר הגלקסי S6 שתחשוף סמסונג בתחילת החודש הבא. סורקי LooPay זמינים כיום ב-10 מיליון בתי עסק בארה"ב

עומר כביר 11:5919.02.15

סמסונג מחממת את שוק תשלומי המובייל: ענקית הטכנולוגיה רכשה את LooPay, שמפעילה שירות ארנק מובייל שמתחרה באפל פיי. בעקבות הרכישה מתחזקות ההערכות שסמסונג תשלב שירות תשלומי מובייל משלה בסמארטפון הדגל הבא שלה, הגלקסי S6, שככל הנראה ייחשף ב-1 במרץ, בתערוכת MWC בברצלונה.

הרכישה מגיעה אחרי שבדצמבר דווח ששתי החברות משתפות פעולה בפיתוח פלטפורמת תשלומי מובייל. "המטרה שלנו תמיד הייתה ליצור את חוויית הארנק הדיגיטלי הבטוחה, החכמה והידידותית ביותר למשתמש", אמר ראש חטיבת המובייל של סמסונג, ג'יי.קיי. שין, בהודעה לעיתונות. “אנחנו שמחים לצרף את LoopPay למאמצים להשיג מטרה זו”.

 

מנכ"ל LoopPay, וויל גריילנד, כתב בהודעה באתר החברה: “היינו בחזית של תשלומים נטולי מגע ויצרנו פלטפורמה שמחברת בין מנפיקי כרטיסים, סוחרים ולקוחות ומשספקת חוויית ארנק דיגיטלי מתגמלת. החזון שלנו להתניע מעבר מארנק פיזי לארנק דיגיטלי באמת יימשך. אני נרגש במיוחד מכך שסמסונג חולקת את החזון הזה ובחרה לסייע לנו לשנות את האופן שבו אנו קונים ומשלמים על טובין ועל שירותים".

 

לאפל יש ארנק סלולרי חכם? גם סמסונג רוצה. פאבלט נוט 4 לאפל יש ארנק סלולרי חכם? גם סמסונג רוצה. פאבלט נוט 4 צילום: ניצן סדן

 

הפעילות העצמאית תימשך

 

החברה לא תמוזג לתוך סמסונג אלא תמשיך לפעול כחטיבה עצמאית ממשרדיה בבוסטון. המשמעות היא שהשירות שמציעה היום החברה, ושזמין גם לאייפון, ימשיך לפעול. סמסונג צזכה לגישה ראשונה לטכנולוגיות השונות שמפותחות על ידי LooPay.

 

בעוד מרבית שירותי תשלומי המובייל הקיימים, ובראשם אפל פיי, מתבססים על שימוש בשבב NFC לצורך יצירת הקשר בין מכשיר המובייל לקורא האשראי בבית העסק, ל-LooPay יש פתרון ייחודי: כדי לצרף כרטיס אשראי לחשבון המשתמש מעביר אותו בסורק מגנטי שמספקת החברה.

 

בבית העסק, טכנולוגיה ייחודית שפיתחה LooPay מחקה את האותות המגנטיים שמקבל מכשיר הסליקה בעת קריאת הפס המגנטי של הכרטיס מאפשרת לשלם באמצעת קירוב המכשיר לקורא המגנטי.

 

טכנולוגיה זו נהנה מכמה יתרונות מובהקים, ובראשן יכולתה לעבוד עם מכשירי סליקה ישנים, כאלו שלא מצוידים ביכולות NFC, ויכולת לעבוד בצורה מידית עם כל כרטיס אשראי או כרטיס מועדון קיים מבלי לחתום בהכרח על הסכמי שיתוף פעולה עם בנקים, חברות אשראי וסוחרים כפי שנאלצה אפל לעשות לקראת השקת אפל פיי.

 

מענה אמיתי לאפל פיי

 

השימוש בשירות החברה מצריך נרתיק מיוחד ומסורבל מעט לסמארטפון, שכן המכשירים הקיימים בשוק לא מצוידים ביכולת שידור האותות המגנטיים שבה עושה החברה שימוש (החבירה לסמסונג יכולה לבטל חיסרון זה באמצעות שילוב הטכנולוגיה המדוברת במכשיר עצמו).

 

מערכת התשלום של אפל מערכת התשלום של אפל

 

בנוסף, הטכנולוגיית הפס המגנטי נחשבת למיושנת ולא מאובטחת דיה ובעולם נערכים מהלכים משמעותיים להחליפה בטכנולוגיות מתקדמות יותר, דוגמת שבבים מוצפנים. במדינות רבות באירופה כבר לא ניתן לשלם בכרטיסי אשראי נטולי שבבים אלו (שדורשים גם הקשת קוד סודי), ואף בישראל צפויה בקרוב להיכנס לתוקפה רפורמה דומה. בארה"ב, החל מאוקטובר יחויבו סוחרים להציב מסופים שיכולים לקבל תשלום באמצעות NFC.

 

שינויים אלו אמנם יכולים לפגוע במעמדה של LooPay, שהטכנולוגיה שלה תומכת רק באותות מגנטיים, אך נראה שבעבור סמסונג, יכולות החברה (שהשירות שלה עובד כיום ביותר מ-10 מיליון בתי עסק בארה”ב) היו מעניינות דיין כדי להפוך אותה למוקד פעילות התשלומים שלה. כך או כך, שילוב שירות תשלומי מובייל באופן מובנה במכשיריה יאפשר לסמסונג לספק מענה ראוי לשירות אפל פיי ובוודאי שלא יזיק לה במאמציה לעצור את הצניחה במכירות הסמארטפונים שלה, ממנה סבלה בשנה שחלפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x