$
הייטק והון סיכון

Team8 גייסה 18 מיליון דולר

החברה של נדב צפריר מטפחת סטארט-אפים בתחום אבטחת המידע. את הגיוס הובילו הקרנות אינוויישן אנדוורס של אריק שמידט, בסמר ומרקר

מאיר אורבך 15:2910.02.15

Team8 של נדב צפריר מפקד 8200 לשעבר, גייסה 18 מיליון דולר משורה של משקיעים בראשות Innovation Endeavors של אריק שמידט, קרן מרקר של יובל שחר, בסמר ונצ'ר פרטנרס, אלקטל-לוסנט וסיסקו.

Team8 תעבוד במודל עבודה ייחודי בתעשיית ההיי טק כאשר החברה תפעל בשלב הראשוני לאיתור הבעיות העיקריות בעולם הסייבר, תחקור את הבעיות עם צוות המחקר שמוביל אסף מסחרי, חוקר סייבר מזה 15 שנים ויוצא 8200 אף הוא. בסיום של כל מחקר תאתר החברה יזמים אשר ביחד איתה יפתחו פתרונות. על פי הערכות תשלים Team8 גיוס של כ-30 מיליון דולר בתקופה הקרובה. הגיוס בעתיד צפוי להיות מגורמים חדשים ביניהם בנקים וספקי תקשורת.

 

מימין: יובל שחר מקרן מרקר, אריק שמידט מאינוויישן אנדוורס מימין: יובל שחר מקרן מרקר, אריק שמידט מאינוויישן אנדוורס צילום: עמית שעל אוראל כהן

 

צפריר יוביל את החברה לצדם של ישראל גרימברג, מפקד בכיר לשעבר ביחידות טכנולוגיות של חיל המודיעין; רוני זהבי, מי שמכר את חברת Cotendo לאקמאיי לפני שלוש שנים וכיום משמש כמנהל מרכז המו"פ שלה בישראל, שייעץ לחברה; ולירן גרינברג, לשעבר מנהל פיתוח בחיל המודיעין שכיהן במספר תפקידים ניהוליים בחברות האינטרנט הישראליות eToro וקונדואיט. על פי רשם החברות, מחזיקים צפריר וגרימברג בשני שליש ממניות החברה באופן שווה, ואילו זהבי וגרינברג מחזיקים יחד בשליש הנותר.

 

המודל של חברת ההשקעות החדשה הוא ייחודי בנוף ההון סיכון בישראל, שמבוסס על קרנות. החברה הוקמה במודל האמריקאי של "פאונדרי", כלומר גוף לייזום של חברות טכנולוגיה צעירות והשקעה בהן, תוך חשיפתן בשלב מוקדם לחברות ענק.

 

"איומי הסייבר הופכים רק יותר ממוקדים, תכופים והרסניים מטבעם. אנו נרגשים לחבור לשותפות עם Team8, שנמצאת בחוד החנית של חדשנות פורצת דרך בתחום ההגנה בסייבר", אמר אריק שמידט, מייסד Innovation Endeavors ויו"ר גוגל. "Team8, ויכולתה לפתח פתרונות מתקדמים ויצירתיים לסביבה דינאמית ומשתנה במהירות, היא דוגמא מצוינת לכך שבמדינת ישראל נמצאים מטובי המומחים בעולם להתמודדות עם אתגרים אלו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x