$
הייטק והון סיכון

Colu גייסה 2.5 מיליון דולר מקרן אלף

בסבב הגיוס השתתפו גם הקרנות ספארק ובוקסגרופ וקבוצת Bitcoin Opportunity. החברה מפתחת פלטפורמה להעברת מידע דיגיטלי מאושר ומאובטח - ממטבעות כביטקוין ועד אסימונים אלקטרוניים, סיסמאות ועוד

אסף גלעד 14:4027.01.15

קרן אלף של מייקל אייזנברג ואדן שוחט הובילה בשנים האחרונות את קהילת הביטקוין בישראל עם כנסים מקצועיים ומאמצי הסברה, אך עתה היא מצטרפת גם לקבוצת המשקיעים בתחום בארץ, ביניהם הקרנות ג'נסיס ומאגמה.

הקרן הודיעה היום (ג') על סבב השקעה בן 2.5 מיליון דולר בסטארט-אפ COLU של יוצאי eToro, שמבקש להתבסס על תשתית הביטקוין כדי לאפשר למפעילי אפליקציות להעביר סיסמאות ואסימונים אלקטרונים למיניהם (Tokens).

 

הסבב כלל גם מספר משקיעי צמרת נוספים מארה"ב, בהם קרן ספארק, משקיעה ותיקה בהייטק הישראלי שעמדה גם מאחורי מימון 5min שנמכרה ל-AOL, בנוסף להיותה אחת המשקיעות בטאמבלר וטוויטר; קרן BoxGroup וכן קבוצת Bitcoin Opportunity של מייסד Second Market בארי סילברט.

 

אדן שוחט, שותף מייסד בקרן אלף אדן שוחט, שותף מייסד בקרן אלף צילום: יובל חן

 

מדובר בסבב סיד, שלרוב לא עולה על מאות אלפי דולרים. היקף הסבב מעיד על שווי חברה גדול מהרגיל עבור הסטארט-אפ הצעיר - ועל סבבי השקעה שמתחילים להידמות לאלו שנערכים בעמק הסיליקון: קבוצות משקיעים שמזרימות מיליוני דולרים כבר בשלב מוקדם. 

 

הרבה יותר ממטבעות וירטואליים

 

אחד ההסברים לשווי הגדול הוא היות החברה ותיקה יותר ממה שנראה. עמוס מאירי, אחד ממייסדיה, הוא גם אחד מאדריכלי פלטפורמת Colored Coins המאפשרת לסחור מעל תשתית הביטקוין גם בסחורות אחרות כגון מטילי זהב, מניות או כל סחורות וירטואליות אחרות, לצד סיסמאות, כרטיסים ומפתחות אלקטרוניים. Colored Coins היא כיום אחת מהטכנולוגיות המרכזיות כיום למסחר מאובטח של נכסים וירטואלים, נוסף על מתחרות כגון Mastercoin שהולכת ונחלשת, ו-CounterParty המתחזקת על חשבונה. הן מאפשרות לכל אחד לראות אילו עסקאות התבצעו, מהיכן עבר הכסף ולמי ואת מי יש לחייב ולזכות, מספקות אותנטיקציה של מבצעי העסקה ומוודאת אותה.

 

עובדי קולו עובדי קולו

 

שלושת הפלטפורמות הללו מאפשרות להתחבר לתשתית הביטקוין (המכונה Blockchain), באופן מאובטח. את Colored Coins ייסד מאירי יחד עם יוני אסיא, מנכ"ל eToro, רשת חברתית המאפשרת לסוחרים במניות ונגזרות לעקוב אחר סוחרים מצליחים ולהשקיע כמוהם.

 

ביטצ'יין תפתח עבורך את דלת הבית

 

הסטארט-אפ המתבסס על פלטפורמה זו ומגייס היום 2.5 מיליון דולר הוא COLU שהקים מאירי יחד עם דיוויד רינג, ממייסדי eToro ויו"ר החברה, ועם מארק סמרגון. החברה מנגישה את Colored Coins לאפליקציות ולמשתמשים, כך שבעזרתה יוכלו מפתחי אפליקציות לחייב את המשתמשים במגוון מטבעות וסחורות, אבל גם להציע להם שירותים נוספים באופן מאובטח שעד כה היה בלתי אפשרי לאשר בעולם הביטקוין. מאחר והפלטפורמה יודעת להעביר לא רק ביטקוין, אפליקציות יכולות לבצע איתה אינספור פעולות.

 

למשל, יוכל המשתמש לקבל כרטיס אלקטרוני מאובטח לטיסה או הופעה, להציג את המכשיר בפני קורא NFC ולקבל אישור כניסה חד ערכי ומאובטח. אפליקציה אחרת יכולה להיות כזו שתאפשר להעביר 'מפתח וירטואלי' לבית ממשתמש למשתמש. שולחים אסימון אלקטרוני ממכשיר למכשיר באופן מאובטח, ופותחים את הדלת עם הצגת הטלפון לקורא NFC.

  

COLU תציע את שירות האותנטיקציה הן למפתחי אפליקציות, אבל גם למשתמשים באמצעות אפליקצייה לאייפון ולאנדרואיד. משתמש שירצה להוריד אפליקציה שעושה שימוש בקוד של COLU יידרש להוריד את אפליקציית COLU קודם הניתנת להורדה בחנויות של אפל ואנדרואיד. קוליו ממוקמת ברחוב לילינבלום בתל אביב ומעסיקה כיום 12 עובדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x