$
הייטק והון סיכון

ג'נסיס יוצאת לגיוס קרן חדשה של 125 מיליון דולר

ההייטק הישראלי לוהט: ל"כלכליסט" נודע כי קרן ההון סיכון הוותיקה מגייסת קרן חמישית על רקע האקזיטים המוצלחים שרשמו חברות ישראליות בתחילת השנה וזינוק בהיקף הגיוסים של הקרנות

מאיר אורבך ואסף גלעד 09:5427.01.15
התקופה המוצלחת שחווה ההייטק הישראלי לא מסתיימת: ל"כלכליסט" נודע שקרן ההון סיכון הישראלית הוותיקה ג'נסיס פרטנרס מגייסת קרן חדשה, חמישית במספר, ב-125 מיליון דולר.

הגיוס בשלביו הראשונים, אך על פי הערכות תצליח הקרן להשלים אותו לנוכח התקופה הטובה של ההייטק הישראלי בכלל והקרנות בפרט. על פי דו"ח שפרסמה חברת מחקרי השוק IVC לפני כשבועיים, קרנות ההון סיכון הישראליות גייסו כ־914 מיליון דולר ב־2014, זינוק של 68% לעומת 2013.

 

אדי שלו, שותף מייסד בג'נסיס אדי שלו, שותף מייסד בג'נסיס צילום: עמית שעל

 

ג'נסיס אינה הקרן היחידה המגייסת כיום: גלילות קפיטל על סף השלמת גיוס קרן שנייה חדשה של כ-70 מיליון דולר, לאחר ההצלחה המרשימה עם חברת אאורטו, שנמכרה בסוף 2014 למיקרוסופט תמורת 200 מיליון דולר. גם הקרנות קינן ישראל, ורטקס וגיזה מגייסות קרנות חדשות. אמנם מרבית הקרנות שמנסות לגייס לצד ג'נסיס מתמקדות בגיוסים קטנים יותר, אבל לא מן הנמנע שינסו לגייס סכומים משמעותיים בהמשך.

 

ג'נסיס שהוקמה ב-1996 מנהלת כיום 604 מיליון דולר בארבע קרנות שונות. הקרן משקיעה בחברות הייטק בשלבים מוקדמים מאוד, משלב הסיד וסיבוב ההשקעה הראשון. החברה הבולטת שלה כיום היא סולאראדג', שעומדת להנפיק בשנה הקרובה לפי שווי של מיליארד דולר, על פי הערכות. חברה נוספת שצפויה לייצר החזר משמעותי היא חברת השבבים ולנס.

 

בראש הקרן עומד כיום אייל קישון, שהוא גם אחד ממייסדיה. השותף המייסד השני שלה אדי שלו החליט לא להשקיע באופן פעיל בקרנות החדשות של ג'נסיס, ובקרן החדשה ישמש כחבר בוועדת ההשקעות וכיו"ר. עוד שותפים בקרן ג'וני זאקס וגרי גנות, והיא מתכוונת לצרף שותף. בימים אלה נמצאת בסין משלחת ישראלית של קרנות הון סיכון ישראליות שמנסות לגייס ממשקיעים סינים, בדומה לכרמל ונצ'רס ופיטנגו שקיבלו מהם סכומים נכבדים.

 

במהלך שנות קיומה רשמה ג'נסיס כמה אקזיטים בולטים, ובהם המכירה של וורקלייט ליבמ תמורת 75 מיליון דולר בשנת 2012 ומכירת פריימסנס לאפל ב-350 מיליון דולר ב-2013. הקרן ידעה גם כישלונות, אחד הבולטים בהם הוא התפרקות חברת מודו של דב מורן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x