$
חדשות טכנולוגיה

אפל ווטש יגיע לשוק באפריל, שירות התשלומים של החברה משגשג

אפל לא מסתפקת בפרסום הדו"ח הרבעוני הטוב בתולדותיה, וגם מכריזה על תאריך ההשקה הרשמי של השעון החכם שלה ועל הצלחה מרשימה לשירות התשלומים אפל פיי. לפי טים קוק, אפל פיי כבר הגיע לנתח שוק של 66% מכל שוק התשלומים ללא מגע

עומר כביר 13:5628.01.15
יש מועד: אפל תתחיל לשווק את השעון החכם שלה, אפל ווטש, באפריל הקרוב – כך חשף אמש (ד') מנכ"ל החברה, טים קוק, בשיחה עם אנליסטים לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני של אפל, שבו רשמה הכנסות ורווחי שיא.

"אנחנו רושמים התקדמות נהדרת בפיתוח השעון", אמר קוק. "אני משתמש בו מדי יום ואני אוהב אותו, לא יכול לחיות בלעדיו". מנכ"ל אפל לא חשף פרטים נוספים על השעון או התמחור של כל הדגמים השונים, ורק ציין כי הדגם הבסיסי יותר יעלה כ-349 דולר - המספר בו אפל נקבה במקור באירוע החשיפה בספטמבר האחרון. בפרט, קוק לא התייחס לשאלת זמן הסוללה של השעון, שלפי ההערכות תהיה נקודת התורפה העיקרית שלו והסיבה לעיכוב המשמעותי בהשקתו.

 

השעון החכם אפל ווטש השעון החכם אפל ווטש צילום: בלומברג

 

שיחת האנליסטים הייתה עשירה במגוון נתונים חשובים על החברה, כמו למשל היקף הצלחת שירות תשלומי המובייל של החברה, אפל פיי. לדבריו, שניים מכל שלושה דולרים שנסלקו בתשלום נטול מגע (תשלום שלא דורש גיהוץ או העברה של כרטיס אשראי) נסלקו באמצעות אפל פיי. “אני בהלם מוחלט, הלם חיובי, מכך שקמעונאים הצליחו להטמיע את אפל פיי בעיצומה של עונת החגים", אמר קוק. “אפל עדיין בסיבוב הראשון של פריסת אפל פיי ולכן קשה לחזור מה יקרה בעתיד, אבל אני בטוח שהשנה הקרובה תהיה שנת אפל פיי".

 

אייפדים, אייפונים וסינים

 

מנכ"ל אפל גם הקדיש חלק ניכר מהשיחה לאייפד, בהתחשב בהצטמקות שוק הטאבלטים והירידה המתמדת במכירות משפחת האייפדים. קוק אמר שהוא לא צופה שמכירות האייפד יתאוששו בדרך נס בטווח הקרוב, והזכיר את השיעור הגבוה במיוחד של צרכנים חדשים שקונים את האייפד. לדבריו, ברבעון האחרון 50% מכל האייפדים שנרכשו בארצות הברית, בריטניה ויפן היו ללקוחות חדשים, ובסין השיעור כבר הגיע ל-70%.

 

בנוגע להצלחה הפנומנלית של אפל בסין, שם רשמה החברה זינוק של 70% בהיקף ההכנסות ברבעון האחרון, אמר קוק: “ביקרתי בסין מיד אחרי ההשקה באוקטובר (של דגמי האייפון החדשים במדינה; ע"כ), וההתרגשות סביב האייפון 6 והאייפון 6 פלוס הייתה פשוט פנומנלית. ההכנסות של אפל ממכירות מקוונות בסין במהלך תקופת החגים היו גדולות מאלו של כל חמש השנים הקודמות גם יחד, ואנחנו מתכננים להכפיל את מספר החנויות במדינה ל-40 עד 2016. מדובר בשוק מדהים. אני חושב שאנשים אוהבים את מוצר אפל, ואנחנו נעשה כמיטב יכולתנו על מנת לשרת את השוק הזה". 

 

בנוגע למכירות המצוינות של האייפון, קוק התגאה במיוחד בשיעור משתמשי האנדרואיד שעבור לסמארטפון של אפל. “ראינו יותר לקוחות חדשים קונים אייפון בפעם הראשונה מאשר אי-פעם בעבר", הוא הוסיף. מנכ"ל אפל ציין שלאייפון 6 ולאייפון 6 פלוס יש עדיין פונטציאל צמיחה ניכר, שכן רק שיעור קטן של פחות מ-20% מקרב משתמשי האייפון הקיימים שדרג לאחד מדגמי האייפון החדשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x