$
הייטק והון סיכון

Vascular Dynamics גייסה 17 מיליון דולר

החברה פיתחה שתל מיוחד שמאפשר לטפל במחלות יתר לחץ דם, שהגיעו למימדי מגפה בעולם המערבי. את הגיוס הובילה HBM השווייצרית והשתתפה בו ריינבו מדיקל של יוסי גרוס

אסף גלעד 13:5508.01.15
וסקולר דיינמיקס גייסה 17 מיליון דולר בסבב גיוס מוסדי שני (B) ובכך השלימה סך גיוסים של 32 מיליון דולר. את הסבב הובילה חברת ההשקעות השווייצרית המתמחה בציוד רפואי HBM, והשתתפו בה גם Rainbow Medical של היזם והממציא יוסי גרוס, ליאון רקנאטי ואפי כהן ארזי וכן חברת ההשקעות MedFocus Funds.
וסקולר דיינמיקס (Vascular Dynamics) היגרה לארה"ב ומעסיקה עשרה עובדים במאונטיין ויו, קליפורניה. היא פיתחה שתל לטיפול בחולים שאינם מגיבים לפתרונות הקיימים להורדת לחץ הדם. השתל מוחדר באמצעות קטטר לעורק המוביל דם למוח, עליו מצויים חיישנים טבעיים שמעבירים פקודות למערכת העצבים שמווסתים את תפוקת הלב. פקודות אלה, למעשה, מעלות ומורידות את לחץ הדם, וכאשר פעילותם של החיישנים בעורק נפגעת, המוח מקבל פקודות שגויות שגורמות להעלאה מיותרת של לחץ הדם. השתל של החברה הישראלית משנה את המבנה הפנימי והמתח בתוך העורק וכתוצאה מכך מעלה את רמת הדיוק של הסנסורים ומווסת את לחץ הדם.

 

יוסי גרוס (מימין) יוסי גרוס (מימין) צילום: אוראל כהן

 

מחלת יתר לחץ דם נחשבת לנפוצה במיוחד בעולם המערבי. למרות ההתקדמות בטיפול במחלה, חולים רבים אינם מגיבים לתרופות או סובלים מתופעות לוואי חריפות של התרופות הקיימות ואין עבורם מענה מספק לניטור וויסות לחץ הדם. עבור חולים אלה, כל שתל שיצליח לפתור את ויסות לחץ הדם עשוי להציל את חייהם. שוק יתר לחץ הדם מוערך במיליארדי דולרים מדי שנה, אך רק שליש מחולי יתר לחץ דם מצליחים להגיע לאיזון מספק באמצעות הפתרונות הקיימים כיום ברפואה וכ-20% כלל אינם מגיבים לתרופות.

 

המימון ישמש לשלב ההגשה לבדיקות ה-FDA והניסויים הקליניים. בימים אלה מבצעת החברה ניסויים קליניים בחמישה מרכזים בארה"ב, תחת פיקוח מנהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) ובמספר מרכזים באירופה לצורך קבלת אישור שווק באירופה (CE). בוב שטרן, מנכ"ל החברה מעודד מכמה תוצאות חיוביות מהניסויים הקליניים, מה שמסביר גם את הסכום שהושקע בחברה בסיבוב הנוכחי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x