$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

לנובו הסינית תפתח מרכז מו"פ בישראל

ל"כלכליסט" נודע כי החברה החליטה למנות את ארנית שנער למנהלת פיתוח עסקי של החברה בישראל ובאירופה על מנת שתאתר השקעות שיתאימו לסל המוצרים שלה

אסף גלעד 08:1908.01.15

אחרי שנים של פעילות בשוק כספקית מחשבים ושרתי מחשוב, לנובו פותחת פעילות מחקר ופיתוח בישראל במטרה להשקיע בסטארט־אפים ולרכוש חברות שעשויות להתאים לפורטפוליו המוצרים שלה. כצעד ראשון ממנה החברה הסינית את ארנית שנער, עד לאחרונה מנהלת האקסלרטור של סיטיבנק ובעבר נציגת חברת סוני בארץ, למנהלת החדשנות בישראל ובאירופה.

 

 

שנער תשמש בחברה כמנהלת פיתוח עסקי והשקעות חיצונית, ותעסוק באיתור טכנולוגיות חדשות ממקורות חיצוניים לחברה. היא תמונה לעובדת בחטיבת המו"פ של החברה. במסגרת תפקידה שנער תהיה אחראית על הפיתוח העסקי וההשקעות של לנובו בישראל ובאירופה, ותחפש עבור לנובו העולמית חברות וטכנולוגיות בזירה המקומית.

 

לנובו צפויה להשקיע במגוון צורות - החל בהשקעות סיד וכלה ברכישות של חברות וטכנולוגיות שעשויות להשתלב במערך הפיתוח של החברה העולמית.

 

הכניסה של לנובו, שנסחרת בהיקף 13.3 מיליארד דולר בהונג קונג, לישראל, היא חלק ממגמה שבה מאתרות חברות ענק סיניות חדשנות טכנולוגית בארץ. בניגוד לחברות בינלאומיות אחרות, שרוכשות חברות ישראליות, לנובו משיקה פעילות מקומית בעצמה.

 

ארנית שנער (42); מגורים: רמת השרון; מצב משפחתי: נשואה + 5; תפקיד: מנהלת החדשנות של לנובו בישראל ואירופה; תפקידים קודמים: ממקימי הסטארט־אפ sendm, הקימה את ארגון Yazamiot ארנית שנער (42); מגורים: רמת השרון; מצב משפחתי: נשואה + 5; תפקיד: מנהלת החדשנות של לנובו בישראל ואירופה; תפקידים קודמים: ממקימי הסטארט־אפ sendm, הקימה את ארגון Yazamiot

 

כיום שתי חברות סיניות פעילות בישראל ומפעילות בהמתקני מחקר ופיתוח: ענקית התקשורת הסינית Huawei, באמצעות חברת הסטארט־אפ טוגה מהוד השרון, וחברת פוסון שרכשה את חברת אלמה לייזרס.

 

כמו כן, באחרונה נודע כי מנוע החיפוש הענק באידו השקיע בקרן השלישית של כרמל, והוביל סבב גיוס לחברת פיקסלוט שפיתחה מערכות צילום וידיאו בעלויות נמוכות לשדרן.

 

לא ניתן היה לקבל את תגובת שנער.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x