$
חדשות טכנולוגיה

מג'יק ליפ המסתורית שכרה את הסופר ניל סטפנסון כעתידן ראשי

חברת המציאות המדומה גייסה למעלה מחצי מיליארד דולר מגוגל אבל עדיין שומרת על חשאיות מוחלטת. עכשיו היא שוכרת את אחד מהסופרים המוערכים בעולם כעתידן שלה

נמרוד צוק והראל עילם 16:1517.12.14
אחרי שזכתה להשקעה של 542 מיליון דולר מצד גוגל וקרן ההון סיכון אנדריסן הורוביץ, וכיכבה בתיק החברות של קרן Obvious מבית אוון וויליאמס, החברה המיסתורית מג'יק ליפ מצליחה להפתיע שוב: סופר המדע הבדיוני המוערך ניל סטפנסון מונה לתפקיד "עתידן ראשי" בחברה. כך לפי פוסט רשמי שפרסם אתמול (ג') בבלוג שלו.

"ראיתי במשרדי החברה, על השולחן האופטי שלה, דבר-מה שמעולם לא ראיתי קודם לכן - משהו שרק מג'יק ליפ, עד כמה שידוע לי, מסוגלת לעשות כרגע", הסביר הסופר את החלטתו להצטרף לחברה. סטפנסון אינו האדם הראשון שמתקשה לתאר את הטכנולוגיה של החברה, שהצליחה גם להרשים בין השאר מפתחי משחקים ויוצרי קולנוע כמו תומאס תול, מנכ"ל חברת הקולנוע ל'גנדרי, שגם השקיע בחברה.

 

תמונה מאתר מג'יק ליפ - אנחנו עדיין לא יודעים מה הם בדיוק עושים תמונה מאתר מג'יק ליפ - אנחנו עדיין לא יודעים מה הם בדיוק עושים צילום: magicleap.com

 

"עם זאת, הדבר שסקרן אותי יותר לא היה מה שמג'יק ליפ כבר פיתחה, אלא התוכניות העתידיות שלה" הרחיב סטפנסון, והוסיף: "מג'יק ליפ מתמקדת בליטוש ארסנל של טכניקות, כמה מהן ותיקות ומוכרות וכמה מהן חדשניות בצורה שלא תיאמן, שנועדו להקרין לתוך עדשת העין שדה אור הזהה לזה שמוחזר מעצמים אמיתיים",

 

הפוסט של סטפנסון שופך אור חדש על הטכנולוגיה של החברה, אותה הוא מתאר ככזו שיכולה לתעתע בראיה באופן שיצור תחושה של עומק שטכנולוגיות התצוגה התלת מימדית הקיימות לא מאפשרות. עד כה, רוב התיאורים על הטכנולוגיה הסתמכו על הסברים חלקיים שחולצו מבקשות הפטנטים שלה.

 

מפלישת המונגולים למציאות מדומה

 

סטפנסון ידוע בזכות ספרות המדע-בדיוני והיסטוריה שכתב, שבין השאר כיסו תקופות כמו המצאת המחשבים, פלישת המונגולים ותורות ההצפנה במלחמת העולם השניה והמהפכה המדעית של המאה ה-17. בין ספריו המפורסמים ביותר הם "תור היהלום" ו"Snowcrash". הוא היה המוביל של קמפיין קיקסטרטר שגייס חצי מיליון דולר על מנת לפתח טכנולוגיה חדשנית למשחקי מחשב מבוססי סייף, אבל הפרויקט נגנז לאחר שהאבטיפוס הראשון שפותח היה לא "כיפי מספיק", כפי שהגדיר זאת סטפנסון, וכפי הנראה חסר פוטנציאל מסחרי.

 

ניל סטפנסון ניל סטפנסון

 

לטכנולוגיה של מג'יק ליפ, סבור סטפנסון, יש גם פוטנציאל להביא בשורות מהפכניות לענף הגיימינג הקרוב לליבו, והחברה גם שכרה מספר מפתחי משחקים. "אני מרגיש שהמוחות היצירתיים בתחום כבר מיצו את כל האפשרויות שקיימות בשני מימדים. זה הזמן למדיום חדש למשחקים, כזה שמציע עולם תלת מימדי אמיתי, ולא רק אשליה שנוצרת במוחו של המתבונן, כזה שמאפשר לקום מהספה ולנוע - לא רק בחדר המגורים של השחקן אלא לכל מקום בעולם אליו הסיפור ייקח אותך".

 

החברה נוסדה על ידי המהנדס והיזם היהודי-אמריקאי רוני אבוויץ' ומוערכת כיום בכ-2 מיליארד דולר. כאמור, עד היום נחשפו מעט מאוד פרטים ברורים על פעילותה, החזון שלה והטכנולוגיה שהיא מפתחת - בעיקר כמה תמונות וסרטונים לא ברורים והבטחות על חזון של מחשוב מסוג חדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x