$
אפליקציות

לא לגיימרים בלבד: מציאות מדומה למשקיעים בבורסה

ענקית ההשקעות פידליטי הציגה ממשק מיוחד שהופך את החברות בהן השקעתם לעיר וירטואלית, בה אפשר לראות בזמן אמת איזו מניה מזנקת ואיזו צוללת, איזה נכס מושך עניין ולטייל ביניהם. האם זו המהפכה שתנגיש את הבורסה לצעירים?

ניצן סדן 10:4026.11.14
טכנולוגיות המציאות המדומה עשו קאמבק בשנים האחרונות, הודות לפיתוחי אוקולוס (שנרכשה בידי פייסבוק), גוגל, סמסונג ואחרות. אבל כמעט על הפיתוחים הללו מיועדים לתעשיית הגיימינג ואולי ייושמו בעתיד גם בתחום השידורים. עתה מופיע כיוון פיתוח חדש לחלוטין: מציאות מדומה ליזם, למשקיע ומנהל תיקי ההשקעות.

Fidelity Investments חשפה תמונות ראשונות מתוך StockCity, אפליקציית המציאות המדומה שהיא מפתחת, אשר תאפשר למשקיעים לטייל בין ההשקעות שלהם בסביבה וירטואלית שמתעדכנת בזמן אמת. מדובר ביוזמה לא שגרתית עבור חברת ההשקעות, שמנהלת נכסים ומניות בשני טריליון דולר.

 

 

לדברי הדלי שטרן, סמנכ"ל מעבדות פידליטי (זרוע המחקר של החברה), תוך שלוש עד חמש שנים יהפכו טכנולוגיות המציאות המדומה ללהיט בשוק הצרכני. "אנו רוצים להבין את הטכנולוגיה הזאת", אמר ל-MIT Technology Review. "אנו רוצים לקבל משוב ולחשוב כיצד יוכלו סוחרי מניות ומשקיעים אחרים להשתמש בעולם הווירטואלי כדי להבין מידע".

 

ברוכים הבאים לתיק ההשקעות שלכם ברוכים הבאים לתיק ההשקעות שלכם צילום מסך: Youtube

 

בשלב זה מדובר באפליקציה שנבחנת על משקפי ריפט של אוקולוס ובגרסה המיועדת לדפדפן. העיצוב הוא כשל עיר וירטואלית בה ההשקעות הן בניינים שגובהם מסמל צמיחה או דעיכה ועליהם פרטי שווי. מזג האוויר שמדומה בעיר משקף את מצב הבורסה הכולל – למשל, סופת רעמים תעיד על ירידות משמעותיות. התנועה בכבישים תשקף עניין של משקיעים אחרים, ציפורים סביבם ישקפו באז שנוצר סביב המניה ברשתות חברתיות ועוד.

 

הבניין צומח? מזל טוב, השקעת בחכמה הבניין צומח? מזל טוב, השקעת בחכמה צילום מסך: Youtube

 

היתרון הגדול בממשק הוא בניהול ההשקעות: במקום לעבור על הפורטפוליו, יוכל המשקיע פשוט לראות איזה מהבניינים מחליש את העיר שלו. בנוסף, הממשק הידידותי צפוי להנגיש את תחום ההשקעות ולמשוך משתמשים צעירים.

 

בהמשך, צפויה פידליטי לפתח גרסאות גם להתקני מציאות מדומה אחרים ואף להתקני מציאות מוגברת כמו משקפי גוגל גלאס. StockCity עדיין נמצאת בשלב אב הטיפוס ופידליטי טרם פרסמה לוח זמנים להשקתה, אך ככל הנראה שהעניין יתעכב; על מעבדות פידליטי לפתור קודם סוגיות אבטחת מידע, פרטיות וממשקים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x