$
חדשות טכנולוגיה

קנדה: בגלל אפל, כל מכשירי הסלולר עולים יותר

חקירה של רשות ההגבלים העסקיים במדינה גילתה כי הסכמים בין הענקית האמריקאית וספקיות סלולר הובילו לזינוק במחירי מוצרי המובייל. בין היתר, אילצה אפל את הספקיות למנוע מלקדם מכשירים מתחרים

נמרוד צוק 17:4414.12.14
הרשות הקנדית להגבלים עסקיים יוצאת נגד אפל: לאחר חקירה שארכה תשעה חודשים, הכריזה הרשות כי היא חושדת שההסכמים שחתמה החברה עם ספקיות הסלולר במדינה מביאים לעליה במחירי הסמארטפונים בקנדה.

על פי מסמכי החקירה שהוגשו לבית משפט קנדי פדרלי ביום חמישי, החברה חשודה בנקיטת שורה של צעדים שפגעו בתחרות וגרמו לעליית מחירי המכשירים. בין היתר, אילצה ספקיות סלולר להעלות את מחירי התוכניות שנמכרות עם מכשירים שמתחרים באייפון ולמנוע קידום מכירות מוצרים מתחרים.

 

מכשיר האייפון 6 מכשיר האייפון 6

 

הרשות מחכה כעת לתשובות מאפל לגבי טענותיה וטרם החליטה בנוגע לצעדים שיינקטו כנגד החברה. הפניה לבית הדין נעשתה במטרה לקבל צו שייאלץ את אפל למסור לרשות מידע נוסף הדרוש לחקירה.

 

ב-2013 התנהלה בחינה ראשונית של האיחוד האירופי כנגד אפל באותו נושא, אולם היא הסתיימה ללא החלטה לפתוח בחקירה רשמית. אפל העדיפה שלא להגיב לידיעות בנושא וסירבה לפרסם פרטים כלשהם על החוזים שחתמה עם הספקיות הקנדיות או על המידע שמסרה לרשות להגבלים עסקיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x