$
מכשירים ומדריכים

הכרומבוק מחליף את האייפד בבתי הספר

מערכת החינוך האמריקאית מעדיפה את מחשבי מערכת ההפעלה כרום OS על פני הטאבלטים של אפל. גוגל מכרה לבתי הספר 715,500 מחשבים ברבעון האחרון והשתלטה על רבע משוק המחשוב החינוכי במדינה

נמרוד צוק 11:5801.12.14
מחשבי כרומבוק שמריצים את מערכת ההפעלה כרום OS של גוגל הפכו ברבעון השלישי של 2014 להתקני המחשוב הפופולריים ביותר שנרכשים על ידי בתי ספר בארה"ב לשימוש התלמידים. המחשבים הללו השאירו מאחור את מכשירי האייפד של אפל שמילאו את המשבצת הזו בשנים האחרונות, על פי דו"ח חדש של חברת המחקר IDC.
לפי נתוני חברת המחקר, שנחשפו אתמול בפייננשל טיימס, גוגל מכרה למערכת החינוך האמריקאית 715,500 ניידי כרומבוק במהלך הרבעון, כאשר אפל הצליחה למכור 702 אלף מכשירי אייפד בלבד. מדובר בלא פחות מרבע משוק המחשוב החינוכי בארה"ב, נתח עליו הצליחה גוגל להשתלט תוך שנתיים בלבד.

 

גוגל דחקה גם את מיקרוסופט החוצה

 

האייפד היה המוצר בעל קצב הצמיחה המהיר ביותר בהיסטוריה של אפל, בין היתר בזכות הצלחתו המרשימה במגזר החינוכי - 94% מהטאבלטים שנמצאים בשימוש במוסדות חינוך ברחבי העולם הם מכשירי אייפד, כך טען מנכ"ל אפל טים קוק לפני שנה.

 

האייפד מאבד את כתר המכירות במערכת החינוך האייפד מאבד את כתר המכירות במערכת החינוך

 

מאז הואט קצב הצמיחה של מכירות האייפד, כאשר במקביל הגדילה גוגל את דריסת הרגל שלה בבתי הספר עם חבילת היישומים והשירותים Google Apps for Education. החבילה כוללת גרסאות מותאמות לבתי ספר של שירותים פופולריים כמו ג'ימייל, גוגל דרייב וגוגל דוקס לצד כלים ייעודיים לניהול השיעור, כשהיא דוחקת החוצה את מיקרוסופט.

 

כרומבוק בכיתה אמריקאית כרומבוק בכיתה אמריקאית

 

בחודשים האחרונים ניצלה החברה את הפופולריות של החבילה כמנוף להגדלת המכירות של המחשבים הניידים הזולים המבוססים על כרום OS. מחשבי כרומבוק תלויים אמנם בחיבור לאינטרנט וגישה ליישומי גוגל בענן - אבל משעה שהתלמידים התרגלו להשתמש בהם על בסיס יומיומי, הצורך ביכולת המסורתית להריץ יישומי דסקטופ מבוססי ווינדוס פחת והפתיחות למחשבים החדשים של גוגל גדלה, טוען הדו"ח.

 

מיקרוסופט מנסה לסגור את הפער עם הגרסה החינוכית של אופיס 365, שזמינה בחינם לתלמידים בארה"ב, אבל מחייבת את בתי הספר לשלם דמי מנוי, בניגוד לחבילת גוגל החינמית. אפליקציות האייפד המקבילות של אפל, Pages ו-Numbers, לא הצליחו להגיע לרמת הפופולריות של מוצרי גוגל ומיקרוסופט, קובע הדו"ח, דבר שפגע ביכולתה של אפל להמשיך להתחרות בהן בהצלחה.

 

התלמידים מעדיפים לשחק ולא ללמוד

 

גם במחיר החומרה יש לגוגל יתרון: בעוד מכשירי האייפד עולים לא פחות מ-379 דולר לאייפד אייר מודל 2013, אחרי הנחה לבתי ספר, גוגל מציעה את מחשבי כרומבוק במחירים שמתחילים ב-199 דולר בלבד ליחידה.

 

גם מיקרוסופט יישרה קו, ועתה היא מציעה יחד עם HP את מחשבי Stream המיועדים לבתי ספר, במחיר 199 דולר לדגם 11 אינץ' או 229 דולר לדגם ה-13 אינץ'. בעיה נוספת ממנה סובל האייפד בשוק זה היא המקלדת הווירטואלית, שהופכת אותו ליעיל פחות ככל שהילדים מתבגרים ונדרשים להקליד טקסטים בהיקף גדול יותר, אומרת חברת המחקר. עוד מגרעה בולטת של הטאבלט הוא שימוש יתר במכשירים למשחקים, מדיה חברתית וצפיה בווידאו ופחות מדי לשימושים לימודיים, דבר שגורם לתסכול בקרב ההורים ודוחף אותם להעדיף מוצרים שמתאימים יותר לשימוש יצירתי ולא רק לצריכת מדיה וגלישה באינטרנט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x