$
אפליקציות

מיקרוסופט משיקה את Office בחינם לאייפד ולאייפון

החברה מנסה להגיע למשתמשים חדשים בפלטפורמות חדשות. צפויה גם להציג גם גרסה חינמית לאנדרואיד. מדובר בצעד חריג שסותר את אסטרטגיית המוצר שלה - אך עשוי להשתלם בטווח הארוך

רפאל קאהאן ועומר כביר 12:0107.11.14

מיקרוסופט הודיעה אתמול (ה') כי היא משיקה גרסאות חדשות של חבילת אופיס עבור מכשירי האייפון והאייפד בחינם. בתוך כך, הודיעה שתשיק בקרוב את התוכנות המשרדיות שלה בגרסת בטא גם עבור טאבלטים מבוססי אנדרואיד. עד כה חבילת אופיס הייתה זמינה רק עבור האייפד ובתשלום.

ההודעה מגיעה זמן קצר לאחר שגוגל השיקה אפליקציות משרדיות משלה עבור מכשירי אנדרואיד ואפל. מיקרוסופט הבינה כי אם לא תאפשר למשתמשי המובייל גישה לחבילת האופיס שלה, היא עלולה לאבד אותם. ההודעה גם כללה התייחסות מרומזת לגרסת האופיס הבאה שתותאם במיוחד למערכת ההפעלה האוניברסלית ווינדוס 10.

 

אפליקציית אופיס לאייפד אפליקציית אופיס לאייפד

 

 

כדי להפעיל את האפליקציות על מכשירי iOS, יש להירשם אליהן עם חשבון מיקרוסופט חינמי - ואפשר להתחיל ליצור ולערוך מסמכים ממכשיר המובייל. “אנחנו רוצים שיותר אנשים ישתמשו במוצרים שלנו", אמרה לאתר Cnet מנהלת מוצר אופיס במיקרוסופט, אמנדה לפברה. “המטרה העיקרית שלנו היא היקף שימוש. אנחנו רוצים לתת למשתמשים יותר סיבות להתנסות במוצר שלנו".

 

נוחות המשתמשים לפני מדיניות עסקית

 

כמו גוגל, גם מיקרוסופט בחרה להשיק אפלקיציות נפרדות עבור וורד, אקסל ופאוורפוינט, במקום לכלול אותן בחבילה שלה. עד כה השיקה החברה גרסאות מובייל ל-iOS ואנדרואיד של OneNote, Lync, Yammer, OneDrive for Business ו-OWA. על אף קיומן של תוכנות משרדיות רבות בחנויות גוגל ואפל, אופיס נחשבת לחבילה פופולרית מאוד ולאחת הטובות בשוק.

 

ההכרזה היא שינוי קיצוני באסטרטגיה המסורתית של מיקרוסופט. עד כה חבילת אופיס נחשבה לאחד ממקורות ההכנסה העיקריים שלה. שום גרסה של אופיס למעט גרסה מוגבלת למחשבי PC לא הופצה בחינם. גרסת האייפד שהושקה לפני יותר מחצי שנה דרשה מנוי לאופיס 365 או תשלום עבור השימוש. אך לא עוד.

 

העדכונים האחרונים של אופיס כוללים גם אינטגרציה מלאה עם דרופבוקס, ולעומת האפליקציות למשתמשים הפרטיים, הגרסאות עבור המשתמשים הארגוניים כן ידרשו תשלום בדומה לאופיס 365. המשתמשים הפרטיים יוכלו ליצור ולערוך מסמכים באופן חופשי באפליקציות.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x