$
מכשירים ומדריכים

Dubike: האופניים החכמים של באידו

ענקית האינטרנט הסינית מפתחת אופניים בעלי חיישנים לניטור קצב ומבנה הרכיבה, כידון שיציג לרוכב הנחיות בעת ניווט, מערכת איתור שתמצא אותם במקרה של גניבה ואפליקציה אליה יחוברו התכונות. בנוסף, יוכלו הרוכבים לתקשר ביניהם ולחלוק מסלולים ואימונים

נמרוד צוק 08:3429.11.14
ענקית האינטרנט הסינית באידו מפתחת אופניים חכמים וחשפה פרטים על הפרויקט: החיישנים ורכיבי הניטור שיותקנו באופניים יאספו נתונים על קצב הפידול, הלחץ שמפעילות כפות הרגליים על הדוושות, קצב הלב, מהירות התנועה והלחץ על מושב האופניים.

הנתונים שייאספו יישלחו לאפלקיציית מובייל שתנתח אותם, תחבר ביניהם ותציע לרוכב טיפים בהתבסס על נתוני הרכיבה שלו, כך טוען אתר הטכנולוגיה הסיני 35kr.com שחשף את הפרטים.

 

הכידון מסייע בניווט הכידון מסייע בניווט

 

בנוסף יכללו האופניים מנגנון להמרת אנרגיה קינטית לחשמל בצורה יעילה במיוחד, כידון שמסייע בניווט ומציג הנחיות לאן לפנות, שבב GPS לאיתור האופניים במקרה של אבדן או גניבה ומערכת הפעלה עצמאית שמחברת בין כל מרכיבי החומרה והתוכנה, אותה השיקה החברה בחודש שעבר, כשהיא מציעה אותה ליצרניות אופניים נוספות.

 

מערכת האיתור של האופניים מערכת האיתור של האופניים

 

המערכת אמורה לכלול גם אלמנטים של רשת חברתית שיאפשרו לרוכבים לתקשר עם עמיתיהם בזמן הרכיבה ולקבל המלצות על מסלולים או תוכניות כושר בהתבסס על המידע שנאסף מכלל הרוכבים.

 

האופניים מכונים Dubike והם צפויים להגיע לשוק עוד לפני סוף השנה הנוכחית, אם כי טרם פורסמו פרטים כלשהם על זמינות או מחיר המוצר. זו לא הגיחה הראשונה של באידו לתחום החומרה ואינטרנט הדברים - באפריל חשפה החברה כי היא עובדת על מוצר בשם Baidu Eye, משקפיים חכמים שיתחרו בגוגל גלאס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x