$
חדשות טכנולוגיה

עוד מכה לביטקוין: באידו תפסיק לקבל תשלומים במטבע הווירטואלי

זאת בעקבות הנחיית הבנק המרכזי בסין; הביטקוין איבד בשבוע האחרון 45% מערכו, ועומד עתה על 700 דולר

הראל עילם 11:4507.12.13
בעקבות הנחיית הבנק המרכזי בסין, האוסרת על גופים פיננסיים לבצע עסקאות והעברות כספים בביטקוין, ענקית האינטרנט באידו הודיעה במהלך סוף השבוע כי היא תפסיק לקבל תשלום במטבע הווירטואלי. כתוצאה מכך, שער החליפין של המטבע צנח בעשרות אחוזים ועומד עתה על 700 דולר. בשבוע האחרון הוא איבד 45%. 

 

 

 

לפני כחודשיים,באידו - מנוע החיפוש הגדול בסין ואחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות במדינה - הודיעה כי היא תקבל תשלום בביטקוין למספר משירותיה. רבים ראו זאת כתמיכה לא-רשמית של המפלגה הקומוניסטית, המנהלת בפועל את החברה, במטבע הווירטואלי. כתוצאה מכך, המטבע החל לרשום עליות חדות.

 

 צילום: בלומברג

 

 

המטבע החל לצבור תאוצה בעיקר בסין, כאשר בורסת חילופי הכספים BTC china הפכה לבורסה הגדולה בעולם בהיקף הסחר בביטקוין, והיואן - המטבע הנסחר ביותר מול הביטקוין. אבל בעקבות מעשה שוד מקוון, שגנב מטבעות ביטקוין בשווי מאה מיליון דולר, הבנק המרכזי בסין הזהיר את הגופים הפיננסיים במדינה להפסיק לאפשר דרכם העברות כספים מחשבונות ביטקוין - לקראת חקיקה מסודרת בנושא של מטבעות וירטואליים. 

 

שווי הביטקוין החל לקרוס במהירות, כאשר ההודעה של באידו רק האיצה את התהליך. בבורסת Mt gox, הבורסה הגדולה ביותר במערב והשניה בגודלה בעולם בסחר במטבע הווירטואלי, נרשמה פעילות כה גבוהה שיש עיכוב של שעה בביצוע עסקאות.  

 

התזיזיתיות במטבע, שצמח מ-200 דולר ל-1,200 דולר במהלך דצמבר וכעת צונח בעשרות אחוזים, מקשה על גופים רציניים לשקול לאמץ אותו כפתרון תשלום. בנוסף להכרזה של באידו, המשקיע המפורסם אלן גרינספן הגדיר את ביטקוין כ"בועה", ומריל לינץ' הזהיר את לקוחותיו מסחר במטבע.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x