$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

חגיגה לגיימר המזדקן: Monkey Island ו-Tie Fighter חוזרים

מתגעגעים ללוקאס ארטס? הקווסט האלמותי והסימולטור הנפלא משנות התשעים מושקים מחדש בגרסאות לווינדוס 7 ו-8, ולצידם משחקים כסם ומקס, אינדיאנה ג'ונס ו-X-Wing

הראל עילם 16:0101.11.14
דיסני אמנם סגרה את הפיתוח השוטף במשרדי חברת המשחקים הוותיקה והאהובה לוקאס ארטס, אבל היא לא זונחת את הכותרים העתיקים שלה. השבוע, החלה להפיץ גרסאות מעודכנות של המשחקים הקלאסיים שיכולים גם לעבוד על מערכות ההפעלה ווינדוס 7 ו-8. כמעט כולם נמכרים תמורת 10 דולר לכותר.

  

המשחקים, שבין השאר כוללים את הכותרים הראשונים בסדרת "אי הקופים", סדרת משחקי ההרפתקאות אינדיאנה ג'ונס, המשחק ההומוריסטי Sam and Max, משחק התפקידים המקורי Knights of the Old Republic, וסימולטור החלל האלמותי Tie Fighter, זמינים דרך פלטפורמת הפצת המשחקים הפתוחה GOG. זאת, בין השאר, כחלק מהמהלך הנרחב של GOG להפוך למתחרה ישירה לחנות המשחקים Steam.

 

בדרך להתנגשות. TIE Fighter מתוך קוקפיט של X-Wig בדרך להתנגשות. TIE Fighter מתוך קוקפיט של X-Wig

 

רבים מהמשחקים הם בגרסאות האספנים המשודרגות שלהם שלא היו זמינות בצורה מסחרית בgת ההשקה, עם גרפיקה משופרת, דיבוב מלא ותכנים נוספים. כמו כן, לא כל המשחקים היו זמינים במהדורות התומכות בצורה חוקית בווינדוס 7 ו-8, אלא בדרך כלל עשו זאת דרך אמולטורים.

 

לוקאס פילם, חברת הקולנוע שהוקמה במקור כדי לספק את האפקטים המיוחדים לטרילוגיית הסרטים המקורית של "מלחמת הכוכבים", השיקה ב-1982 גם חטיבת משחקים לוקאס ארטס. במשך שנים ארוכות, לוקאס ארטס פיתחה כמה מהקווסטים וממשחקי מלחמת הכוכבים האהובים והפופולריים בהיסטוריה.

 

עם זאת, קרנה של לוקאס ארטס דעך בשנים האחרונות בעיקר בעקבות כשלים בהנהלת החברה. לוקאס ארטס דיווחה על הפסדים משמעותיים וגלי פיטורים ומספר בכירים עזבו את החברה. ב-2012, דיסני רכשה את לוקאס פילם, הכוללת בתוכה את לוקאס ארטס - ושנה לאחר מכן כאמור הודיעה על סגירת החטיבה. פיתוח משחקים חדשים בעולם מלחמת הכוכבים עבר לידי אלקטרוניקס ארטס, ששילמה תמורת 4 מיליארד דולר תמורת הרישיון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x