$
חדשות טכנולוגיה

דיסני מכה שנית וסוגרת את לוקאסארטס

קנייתה של לוקאספילם העבירה לידי דיסני גם את סטודיו פיתוח המשחקים שלה, לוקאסארטס. בדיסני החליטו סגור את פעילות הפיתוח ולפטר את 150 העובדים במהלך שעורר סערה בתעשייה

רפאל קאהאן 12:2804.04.13

אם הייתם גיימרים בשנות ה-80 וה-90, כמעט בטוח ששיחקתם באיזשהו שלב באחד מהכותרים של מפתחת המשחקים המפורסמת לוקאסארטס. אבל אמש (ד'), הודיעה דיסני, שקנתה את לוקאספילם ומותג הסרטים "מלחמת הכוכבים" לפני קצת יותר משלושה חודשים תמורת 4 מיליארד דולר, כי היא סוגרת את פעילות הסטודיו ומפטרת את 150כל  העובדים המועסקים בו.

על פי הדיווחים, דיסני תשמור את שם המותג ותמשיך לתפקד כחברת הוצאה לאור של כותרים עתידיים - אם כי לא תעסוק יותר בפיתוח. במקום זאת, היא תעביר את תחום הפיתוח למפתחים חיצוניים. הדבר עוררו סערה ברחבי הרשת, התעשייה ובקרב גיימרים רבים. עם זאת, רוב האנליסטים לא הביעו הפתעה מההחלטה. דיוויד קול, מ-DFC Intelligence אמר ל-VentureBeat: "זו איננה הפתעה עצומה, לוקאסארטס תמיד הייתה חברה לא מוגדרת, שהולכת על הקו הדק בין מפתחת למוציאה לאור".

 

אינדיאנה ג'ונס של לוקאס ארטס על מנוע SCUMM אינדיאנה ג'ונס של לוקאס ארטס על מנוע SCUMM

 

ולא בכדי: בין אם מדובר ב-Monkey Island, Day of the Tentacle, סדרת אינדיאנה ג'ונס או כל משחקי מלחמת הכוכבים לדורותיהם, סביר להניח שמשחקי לוקאסארטס הותירו בכם חותם או לפחות זיכרון מתוק. הם פיתחו כמה ממשחקי המחשב המפורסמים והנחשבים ביותר, ביניהם Loom, גרים פנדנגו ו-Tie Fighter. 

 

לא ברור מה יעלה בגורל המשחקים שהיו כעת תחת פיתוח בחברה, ביניהם Star Wars 1313 שעורר סקרנות רבה בזכות הגרפיקה המרשימה שלו. לא ידוע האם החברה החליטה לבטל את הפרויקטים, לדחות את השקתם או להעביר אותם באופן מיידי לידי חברות חיצוניות. 

 

קול הזכיר כי רוב המשחקים של לוקאסארטס פותחו הלכה למעשה על ידי חברות חיצוניות כגון סוני אונליין, BioWare או Traveller Tales. "הם כמעט לא עסקו בפיתוח", הסביר קול, "בהתחשב בכך, קשה למצוא סיבה טובה בעבור דיסני לשמור על פעילות החברה, במיוחד אם לוקחים בחשבון שלדיסני יש כברסטודיו לפיתוח משחקים משל עצמה." הוא הזכיר כי חברות מדיה גדולות עדיין זהירות בקשר לעולם הגיימינג, וסיכם: "דיסני קנתה את לוקאספילם בשביל מותג מלחמת הכוכבים, לוקאסארטס הייתה פשוט חלק מהחבילה, והיא לא התאימה לאסטרטגיה של דיסני".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x