$
חדשות טכנולוגיה

EA תפתח את כותרי Star Wars הבאים, תמורת 4 מיליארד דולר

חברת דיסני חתמה על הסכם ארוך טווח עם מעצמת הגיימינג, במסגרתו תפתח האחרונה משחקי קונסולות ו-PC שמבוססים על עולם התוכן הפופולרי שיצר ג'ורג' לוקאס. משחקי המובייל יפותחו בידי דיסני עצמה

הראל עילם 16:4407.05.13

עסקת ענק בתעשיית משחקי המחשב: חברת דיסני, שרכשה את חברת לוקאס פילם ומותג "מלחמת הכוכבים" תמורת 4 מיליארד דולר לפני כחצי שנה, הודיעה אמש (ב') כי היא חתמה על חוזה ארוך-שנים עם חברת המשחקים האמריקאית אלקטרוניק ארטס.

במסגרת ההסכם EA תפתח, תייצר ותפיץ את כל המשחקים המבוססים על מותג הסרטים המצליח. מניית החברה רשמה עליה קלה של 2% בעקבות ההכרזה, בעוד שמניות דיסני לא רשמו כל שינוי.

 

מם שעלה לאחר רכישת הזכויות ל"מלחמת הכוכבים" מם שעלה לאחר רכישת הזכויות ל"מלחמת הכוכבים"

 

לפני כחודש, מספר חודשים לאחר השלמת רכישת חברת האם, דיסני החליטה במפתיע לסגור את סטודיו המשחקים הוותיק והאהוב לוקאס ארטס - שהיה אחראי על פיתוח משחקים המבוססים על המותג וכמה ממשחקי ההרפתקאות המפורסמים ביותר בהיסטוריה של הגיימינג. באותה שעה, לא היה ברור מה יעלה בגורל המותג או המשחקים הקיימים הנמצאים תחת פיתוח. עד כה, ההערכות היו שדיסני תמזג חלק מהנכסים ותהליך הפיתוח בחטיבת המשחקים שלה.

 

כעת נראה כי EA תמשיך את המסורת של פיתוח משחקי מחשב וקונסולות המבוססים על "מלחמת הכוכבים". לחברה כבר יש ניסיון בכך - חטיבת הבת שלה, BioWare, אחראית בין השאר על פיתוח משחקים כגון משחק הרשת Star Wars: The Old Republic ומשחקי התפקידים Knights of the Old Republic.

 

נשיא המותגים ב-EA מסר בהודעה לעיתונות: "כל מפתח משחקים חולם על יצירת משחקים המבוססים על מלחמת הכוכבים". הוא ציין כי בין השאר הסטודיו Dice, ביווור ו-Viceral יפתחו משחקים חדשים עבור המותג, חלקם מבוססים על המנוע הגרפי המתקדם Frostbite. יתכן והוא מתייחס כאן למשחק המסקרן Star Wars 1313.

לא ידוע מהם פרטי העסקה ודיסני מצידה תמשיך לפתח את כל המשחקים המקוונים והסלולריים שמבוססים על המותג - נקודות החוזקה של חטיבת המשחקים שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x