$
חדשות התקשורת

סלקום ופלאפון חתמו על הסכם לשיתוף פעולה בתחזוקת אתרים סלולריים

לאחר שמשרד התקשורת לא אישר להן לשתף רשתות, הודיעו סלקום ופלאפון על הסכם קטן יותר במסגרתו הן יבחרו קבלן משותף שיתחזק ויפעיל את האתרים הסלולריים של שתיהן. ההסכם יכול לחסוך לכל אחת מהחברות עשרות מיליוני שקלים בשנה

אופיר דור 10:2622.09.14

לאחר שמשרד התקשורת לא אישר את ההסכם לשיתוף רשתות ביניהן, מודיעות החברות סלקום ופלאפון היום (ב') על חתימת הסכם קטן יותר לשיתוף פעולה בתחזוקה שוטפת של האתרים הסלולריים שלהן. גם הסכם זה צריך לקבל עדיין את אישור משרד התקשורת והרשות להגבלים עסקיים.

מנכ"ל פלאפון גיל שרון מנכ"ל פלאפון גיל שרון צילום: אוראל כהן

 

לפי ההסכם אליו הגיעו סלקום ופלאפון, החברות יבחרו במשותף קבלן שיבצע עבור שתיהן את עבודות התחזוקה והתפעול באתרים הסלולריים כולל בדיקות קרינה, תחזוקת תרנים, מזגנים וחשמל, כיבוי אש וניקיון אתרים. סלקום ופלאפון מציינות כי כל אחת מהן תחתום על הסכם נפרד מול הקבלן המשותף לתקופה של חמש שנים.

 

ההערכה היא שההסכם יכול לחסוך לכל אחת מהחברות עשרות מיליוני שקלים בשנה, סכום לא מבוטל אם כי רחוק מהחיסכון הצפוי של כ-150 מיליון שקל בשנה לחברה שאמור היה לנבוע מהסכם שיתוף הרשתות שלא אושר. במסגרת שיתוף הרשתות תכננו סלקום ופלאפון ביחד עם גולן טלקום להקים רשת סלולרית אחת משותפת.

 

בנוסף מודיעה היום סלקום כי חתמה על הסכם שיתוף רשתות מעודכן מול גולן טלקום. עדכון ההסכם נובע מהדרישות שהציב משרד התקשורת בחודש מאי האחרון לחברות. במסגרת ההסכם החדש יקימו גולן וסלקום תאגיד משותף שיפעיל רשת דור רביעי (LTE) אחת עבור שתיהן. כמו כן כולל ההסכם את התנאים שבהם יחכור גולן את השימוש ברשת סלקום בדור 2 ו-3. ההסכם בין החברות הוא לעשר שנים לפחות.

 

סלקום מציינת כי אם הסכמים אלו יאושרו תהיה הכנסתה השנתית מגולן טלקום דומה להכנסה שלה ב-2013 ו-2014 מהחברה, כלומר כ-130 מיליון שקל. עם זאת החברה כבר דיווחה בעבר כי בתקופה עד אישור ההסכמים היא צופה ירידה בהכנסות שלה מגולן טלקום. כמו כן לא ברור האם הרווחיות של סלקום מההתקשרות עם גולן טלקום תישאר דומה להיום.

 

בהודעה אחרת לבורסה מסרה סלקום על התפטרותם של ארבעה דירקטורים בחברה - רפי ביסקר, חיים גבריאלי, עידית לוסקי ורענן כהן – בעקבות דרישות חוק הריכוזיות הנוגעות לפירמידות שליטה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x