$
הייטק והון סיכון

לן בלווטניק הקים גוף להשקעות בסטארט-אפים

ההשקעות יתבצעו במסגרת תוכנית חדשה שזכתה לשם ClalTech ותתמקד בסטארט-אפים בתחום המסחר המקוון והפיננסים. ההשקעה הראשונה שלה היא חברת המלצות התוכן Yotpo, בסכום שמוערך ב-2 מיליון דולר

אסף גלעד 15:2610.09.14

לן בלווטניק, בעל אקסס תעשיות וכלל תעשיות, השיק פעילות השקעות הייטק חדשה תחת כלל תעשיות בשם כללטק (ClalTech). מדובר ביחידה עסקית שתתמקד בחברות בתחום הפיננסים והסחר המקוון.

כללטק גם הודיעה הבוקר (ד') על השקעה שניה בסטארט-אפ ישראלי במהלך החודשים האחרונים, הפעם בחברת Yotpo שעוסקת בניהול המלצות על מוצרים באתרי קניות ברשת. סכום העסקה לא נודע, אך הוא מוערך בכ-2 מיליון דולר, בעוד שבכלל וביוטפו סירבו לאשר זאת.

 

ביולי השנה ביצעה כללטק את השקעתה הראשונה, כשהשתתפה בסיבוב בן 12 מיליון דולר בחברת מנוע התשלומים Zooz. בשתי ההשקעות הראשונות שלה, Zooz ו-Yotpo, היא התלוותה לקרן ההון סיכון בלאמברג של דיוויד בלאמברג.

 

לן בלווטניק לן בלווטניק

 

בלווטניק הוא משקיע ותיק בחברות ישראליות עוד לפני שהשיק את כללטק, ועד כה השקיע דרך חברת אקסס שבבעלותו באפליקציית המוניות גט טקסי, אפליקציית התווים Tonara ואפליקציית הצ'ט Tango שנוסדה בארה"ב על ידי הישראלי אורי רז. כעת מבקש בלווטניק לרכז את כל השקעותיו בסטארט-אפים דרך כללטק.

 

גם כלל תעשיות מושקעת בחברות טכנולוגיה ישראליות, דוגמת מפעל האלקטרוניקה ג'ורדן וואלי או חברת האנרגיה טיגו - אלא שמעתה, תשקיע כללטק בפרופיל שונה מחברות הטכנולוגיה שהושקעו על ידי כלל עד כה. במקום חברות של ציוד כבד ומערכות חומרה, ישקיעו מעתה בחברות סטארט-אפ בתחום המסחר האלקטרוני והטכנולוגיה הפיננסית, תחומי התוכן שבהן פעילה חברת האם אקסס. ובמקום בחברות ענק, ישקיעו בכללטק בסטארטאפים בוגרים הנמצאים בשלבי הגיוס B או C. את השקעות כללטק ינהל דניאל שנער, מי שמשמש כסמנכ"ל הפיתוח העסקי בכלל תעשיות ודירקטור מטעמה בחברות כגון כלל ביוטכנולוגיה וגולף אנד קו.

 

תומר טגרין ועומרי כהן, מייסדי יוטפו תומר טגרין ועומרי כהן, מייסדי יוטפו צילום: מור שני, סטודיו חמוצים

 

עד כה גייסה יוטפו 13 מיליון דולר מקרן בלאמברג, 2B אנג'לס של יואל חשין ויוסי מולדבסקי, פלאס ונצ'רס, אקספלור, גנדיר ורודיום. יוטפו שנוסדה על ידי תומר תגרין ועומרי כהן, מספקת לאתרי מסחר אלקטרוני מערכת שמאפשרת להם לנהל המלצות גולשים על מוצרים, לנתח את טיב ההמלצות ולבצע עליהם ניתוחים סטטיסטיים. 

 

בין חברות הפורטפוליו של אקסס, נמצאות קבוצת וורנר מיוזיק, Beats של דוקטור דרה שנמכרה לאפל ב-3 מיליארד דולר, Deezer, Rocket Internet, Zalando וחברת האופנה Tory Burch וכן מספר חברות מסחר אלקטרוני ואינטרנט ברוסיה דוגמת חברת האופנה Lamoda.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x