$
הייטק והון סיכון

אקמאי השקיעה בסאגונה נטוורקס הישראלית

החברה מפתחת כלים לייעול תעבורת תכני מדיה ברשתות סלולריות - טכנולוגיה שעשויה להיות שימושית במיוחד עבור ענקית הרשת האמריקאית. היא השתתפה בסבב הגיוס האחרון של סאגונה, בו גויס סכום של 2 מיליון דולר

מאיר אורבך 18:1203.09.14
חברת סאגונה נטוורקס הכריזה אמש (ג') על גיוס של 2 מיליון דולר, בסבב בו השתתף משקיע אסטרטגי. ל"כלכליסט" נודע שהמשקיע הוא ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אקמאי. שתי החברות הציגו יחדיו רשת להעברת תוכן ברשתות דור רביעי במהלך בכנס CTIA בלאס וגאס.
הפתרון של סאגונה מאפשר לספקיות התוכן להפעיל שרת וירטואלי במסגרת הרשת הסלולרית כחלק מתחנות הבסיס ובמרחק הקרוב ביותר אל משתמשי הרשת - ובכך לקצר את זמני העברת התוכן תוך שמירה על ביצועי הרשת.

 

טום לייטון, מנכ"ל ומייסד אקמאי טום לייטון, מנכ"ל ומייסד אקמאי צילום: בלומברג

 

מייסד סאגונה הוא ליאור פייט המכהן גם כמנכ"ל החברה. עד כה גייסה החברה כ-10 מיליון דולר, הסבב הקודם של הגיוס היה ב-2013 בו גייסה החברה כ-3 מיליון דולר.

 

סאגונה נטוורקס מעסיקה 20 עובדים ביקנעם. החברה מפתחת מערכות אשר מאפשרות העברת תוכן כווידאו, מוזיקה ומשחקים. התוכנה של סאגונה מאפשר אחסון (caching) מקומי של תכנים פופולריים ובכך משפר לדברי החברה את זמינות ואיכות השירות, את ההעברה וההתאמה של תוכן עשיר אל מכשירי מובייל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x