$
הייטק והון סיכון

סאגונה נטוורקס גייסה 2 מיליון דולר בהובלת קרן קסניה

הגיוס בוצע לפי שווי של 27 מיליון דולר אחרי הכסף. החברה מפתחת טכנולוגיות אופטימיזציית תעבורת רשת לרשתות סלולר, שמאפשרת ביצוע סטרימינג מהיר של וידאו, מוזיקה ומשחקים

מאיר אורבך 18:2431.08.14

סאגונה נטוורקס גייסה 2 מיליון דולר לפי שווי של 27 מיליון דולר אחרי הכסף. על פי הדיווח של קרן ההשקעות קסניה, שמחזיקה בסאגונה בכ- 12.16% אחרי הגיוס, בסבב הגיוס השתתפו משקיע אסטרטגי מוביל מארה"ב בתחום רשתות מחשוב ותקשורת מבוזרות, משקיע פיננסי מסין, וחלק מבעלי מניות סאגונה.

עם בעלי מניות סאגונה הקיימים נמנים לצד קסניה גם ADVA חברה גרמנית ציבורית בתחום תשתיות הסלולר ומשקיעים פרטיים מתחום הסלולר ביניהם דוד רובנר ואחרים.

 

ענת סגל, מנכ"לית קסניה ענת סגל, מנכ"לית קסניה

 

סאגונה מעסיקה 20 עובדים ביקנעם. החברה מפתחת מערכות לאופטימיזציית תעבורת מידע ברשתות מובייל, שמשלב אחסון מקומי (Caching). הטכנולוגיה של החברה מאפשרת הזרמת תכנים כמוזיקה, וידאו ומשחקים אל מכשירים ניידים. השיטה של סאגונה מאפשרת התאמה של הסטרימינג למכשיר ולרשת, כדי להבטיח חוויית שימוש אחידה.   

 

לדברי ענת סגל, מנכ"ל קסניה, מהמשקיעות הראשונות בחברה: "אנחנו ממשיכים לראות שיתופי פעולה והשקעות אסטרטגיות של חברות מובילות בינלאומיות בחברות הפורטפוליו. כעת, בנוסף לשוקי אירופה וארצות הברית, יש ענין ממשי גם מצד השוק הסיני".

 

קסניה ונצ'ר קפיטל היא חברת השקעות ישראלית ציבורית המשקיעה בתחומי האינטרנט והמדיה, התקשורת, המכשור הרפואי והפארמה. לקסניה פוטפוליו של כ-12 חברות ביניהן סופרפיש, אורתוספייס ועוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x