שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפל הפסידה בתביעת פטנטים נגד חברה סינית

החברה הסינית טוענת כי סירי, הסייעת הדיגיטלית של אפל, מפרה את הפטנטים שלה בתחום זיהוי קולי וזיהוי דיבור. בית המשפט המחוזי בבייג'ינג' דחה את תביעת אפל לבטל את הפטנט

רפאל קאהאן והראל עילם 16:0809.07.14

בית משפט המחוזי בבייג'ינג דחה את בקשתה של אפל לפסול פטנט המצוי בידי חברה סינית - מה שסולל את הדרך בפני החברה הסינית לתבוע מחדש את אפל על הפרת פטנטים. כך דיווחה הבוקר (ד') סוכנות הידיעות רויטרס.

 

אפל תבעה את חברת ז'ינז'ן משנגחאי, המתמחה בטכנולוגיות אינטרנט וזיהוי קולי ואת משרד הפטנטים הלאומי של סין, על כך שהפטנטים שהוענקו לחברה על ידי הפקידים הסיניים הפרו את אלו של אפל. היא ניסתה לבטל את הפטנטים, כצעד מניעתי לנסיונות של החברה הסינית לדרוש מאפל תמלוגים על השימוש בפטנטים שלה.

 

סירי - מקור המריבה בין אפל וסין סירי - מקור המריבה בין אפל וסין

 

החברה הסינית מצידה טוענת שאפל מפרה את הפטנטים שלה עם הסייעת הדיגיטלית סירי. הטכנולוגיה של ז'ינז'ן, המאפשרת זיהוי דיבור, נמצאת היום בשימוש על ידי מספר מערכות של הממשל הסיני, חברות טכנולוגיה וישומי הודעות מיידיות. כעת כאמור, בית המשפט פסק לטובתה. על פי דיווח של המקומון People's Daily, אפל מצידה מתכוונת לערער על הפסיקה לבית המשפט העליון.

 

הסיפור החל ב-2012 כאשר חברת ז'ינז'ן תבעה את אפל על שימוש בטכנולוגיית זיהוי קול דומה לשלה, לאחר שהדיונים ביניהם לא צלחו. מאפל מסרו כי לא היה ידוע לחברה על הטכנולוגיה של ז'ינז'ן בזמן הפיתוח וההשקה של סירי - זאת למרות שז'יזנז'ן הגישה את הבקשה לפטנט במשרד הפטנטים הסיני ב-2004, שנים לפני שאפל החלה לעבוד על סירי. אפל מצידה גם טוענת כי הטכנולוגיה שלה אינה מפרה את הפטנט של ז'ינז'ן - טענה נפרדת שעדיין לא נשפטה על ידי בית המשפט.

 

דובר אפל הכריז כי החברה פתוחה לכל הסדר "הגיוני", ומסר: "אנחנו מאמינים בהגנה על חדשנות, ולוקחים את נושא הקניין הרוחני ברצינות". אפל שילמה בעבר 60 מיליון דולר לחברה סינית אחרת על זכות השימוש במותג "אייפד", שלא היה רשום על שמה בסין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x