$
חדשות טכנולוגיה

חדשות טובות לארגו מדיקל: קיבלה אישור ה-FDA למערכת ה-REWALK

המערכת מאפשרת למשותקים לעמוד וללכת עצמאית; האישור צפוי לעזור לחברה לממש את תוכניותיה לצאת להנפקה או להימכר במחיר גבוה

מאיר אורבך 16:4027.06.14
חברת ארגו מדיקל הודיעה היום (ו') על קבלת אישור ה-FDA למערכת ה-REWALK של החברה המאפשרת למשותקים ללכת בעזרתה. האישור יאפשר למשותקים להתנהל בעזרתו בבתיהם, דבר שעד עכשיו התאפשר להם רק במרכזי שיקום. על פי הערכות, צפוי האישור לעזור לחברה לממש את תוכניות ההנפקה שלה או לחלופין להימכר במחיר גבוה.

 

עמית גופר עמית גופר צילום: עמית שעל

 

 

במרץ האחרון חשף "כלכליסט" את כוונת ארגו מדיקל לצאת להנפקה בנאסדק לפי שווי של 250 מיליון דולר - שווי שייתכן שאף יהיה גבוה יותר אם תצא החברה להנפקה בקרוב.

 

את החברה, הממוקמת ביקנעם, הקים ד"ר עמית גופר, משותק בעצמו בארבע גפיו. החברה, שהוקמה ב־2001, מעסיקה כיום כ־50 עובדים בישראל וברחבי העולם. המערכת שפיתחה זכתה בפרסים רבים והוצגה במהלך השנים באירועים שונים, לרבות בפני הנשיא ברק אובמה בעת ביקורו בארץ.

 

 

  צילום: עמית שעל

 

התאגיד היפני יאסקווה (YASKAWA Electric) נחשב למועמד מוביל לרכוש את החברה. בשנה שעברה חתמה ארגו מדיקל על הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם התאגיד, שבמסגרתו השקיע כ־10 מיליון דולר בחברה, ואף חתם איתה על הסכם הפצה בלעדי ביפן ובסין ויצירת שירות לקוחות בסינגפור, בתאילנד, בטאייוואן ובדרום קוריאה. עם המשקיעים בחברה נמנים גם קרן מדעי החיים ויטהלייף, קרן פרוסיד וקרן פונטיפקס.

 

עד היום לא הצליחה החברה, שגייסה 26 מיליון דולר, להציג הכנסות משמעותיות. על פי דיווחיה, יש לה כ־30 מרכזים בעולם שכבר מציעים את המערכת, וכ־200 משותקים אשר אומנו להסתייע בה.

 

ReWalk, הוא חליפת שלד חיצונית המאפשרת לאנשים עם מוגבלויות גפיים תחתונות ולמשותקים לעמוד וללכת באופן עצמאי וללא עזרה. חליפת השלד החיצוני מופעלת באמצעות סוללות לשימוש ממושך ויומיומי, המאפשרות למשתמש נוחות ללא צורך בטעינה. מערכת ReWalk נשלטת על ידי מחשב וחיישני תנועה, ושולטת על התנועה באמצעות שינויים עדינים במרכז הכובד, מחקה הליכה טבעית ומעניקה מהירות הליכה פונקציונלית. 

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x