$
בשולי הרשת

בשולי הרשת

מלחמת האזרחים בסוריה: גרסת ההרפתקה הטקסטואלית

עיתונאי קרבות העלה לרשת משחק בשם "אלף ימי סוריה", שמספר על שלוש דמויות שנאבקות על חייהן. המשחק בנוי בדומה לספרי הבחירה החופשית, בהם החלטות הקורא הן שיקבעו את התפתחות העלילה

הראל עילם 17:2027.05.14

האם אתם יודעים באמת מה קורה כרגע בסוריה? מיטץ' סוונסון, עיתונאי אמריקאי בן 26, סבור שהציבור במערב מנותק מהמתרחש בסוריה ולא מודע לזוועות מלחמת האזרחים. כדי להעלות את המודעות, יצר הרפתקת רשת בשם "אלף ימים של סוריה" שממחישה את חייהם של אזרחי המדינה.

סוונסון כבר סיקר בהרחבה מלחמות ומאבקים מזויינים בלוב, לבנון, קונגו והיה בקהיר בזמן הפגנות הענק בכיכר תחריר. ועדיין, הוא אומר שמלחמת האזרחים הסורית שונה מכל מה שראה: "זהו קונפליקט שבו כל הכללים נזרקו מחוץ לחלון, שאפשר לראות בו הכל", אמר לגרדיאן הבריטי.

 

משחק שקשה לשרוד בו, בדיוק כמו במציאות הסורית משחק שקשה לשרוד בו, בדיוק כמו במציאות הסורית

 

כאשר חזר לניו יורק הוא ראה שאנשים מתעניינים יותר בידוענים כגון מיילי סיירוס מאשר במלחמה: "כאשר אתה מודד מה יותר משפיע על החברה, נראה כי מלחמה משפיעה פחות מאשר התנהגות בוטה של זמרת".

 

כתוצאה מכך, סוונסון יצר את המשחק, שמזכיר קווסטים טקסטואליים נושנים וספרי הבחירה הפתוחה - בהם על השחקן לקרוא מה קורה במשחק ולבחור בין מספר אפשרויות שמקדמות את העלילה. שחקן יכול לעקוב אחרי העלילה של עיתונאי אמריקאי בבירות, לוחם גרילה צעיר באלפו או משפחה בדרה. באופן ריאליסטי ומצמרר למדי בהתחשב בתוכן, קל מאוד למות במשחק של סוונסון. מטרת השחקן, אם כך, היא לשרוד שלוש שנים במלחמת האזרחים.

 

קטעי הטקסט עמוסים במפות אינטראקטיביות וקישורים לעמודי ויקיפדיה המרחיבים על האנשים החשובים ביותר במלחמה, וקופצים בין נקודות בזמן המציינות אירועים היסטוריים חשובים במלחמה. סוונסון אומר כי העלילה מבוססת על סיפורים אמיתיים, עדויות היסטוריות ושיחות שלו עם אנשים, ומגדיר את המשחק כ"כלי לימוד אינטראקטיבי" וסוג חדש של עיתונות: "יכולתי לחבר חלק מהפרטים והראיונות שאספתי כעיתונאי לתוך החומר ההיסטורי של המשחק, חומרים שלא היו רלוונטים לדיווחים שלי. זה אפשרי לי להעביר תיאור מלא יותר של מה קורה בסוריה".

 

לפי הערכות האו"ם, יותר מ-220 אלף איש נהרגו עד כה בסוריה, במלחמה שעד כה רק ממשיכה להתפצל לעוד חזיתות, פלגים, מילציות ושבטים מקומיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x