אינטרנט

בשולי הרשת

המצלמה של מייג'ור טום

נאס"א הציבה על תחנת החלל הבינלאומית מצלמת וידאו באיכות גבוהה, שהשידורים שלה זמינים עבור כלל הגולשים. בעזרתה, תוכלו לראות את ביתכם מהחלל בזמן אמת

נמרוד צוק 13:3404.05.14
כל מה שצריך כדי לראות מכדור הארץ את תחנת החלל הבינלאומית זה טלסקופ חזק מספיק ותזמון טוב. אבל כדי לקבל את התמונה ההפוכה, של מראה כדור הארץ כפי שהוא נקלט בתחנת החלל - כבר לא צריך יותר מחיבור סביר לאינטרנט ודפדפן.
בסוף השבוע הפעילה נאס"א את HD Earth Viewing Experiment - מודול חיצוני שחובר לתחנת החלל ועליו מצלמות שמצלמות את הפלנטה ומעבירות את השידור בזמן אמת לכלל הצופים ברשת. בנוסף, מועברים גם שידורי אודיו מרשת הקשר של התחנה, עדכונים בטוויטר מאנשי תחנת החלל, ותגובות הצופים.

 

בואו להשקיף על העולם מנקודת מבטו של אסטרונאוט בואו להשקיף על העולם מנקודת מבטו של אסטרונאוט

 

בפרויקט, שבוצע בשיתוף תלמידי בית ספר ממספר מדינות בארה"ב, כולל מתקן מיוחד שנוגע לשמור על טמפרטורה ולחץ שיאפשרו למצלמות רגילות מייצור מסחרי לפעול בחלל - למעשה, המטרה שלו איננה העברת השידור עצמו אלא בחינת ההשפעה של תנאי החלל על הציוד ועל איכות ותקינות השידור.

 

הוידאו מועבר באיכות HD 720p, כאשר בנאס"א מסבירים כי בחלק מהזמן לא ניתן לראות את התמונה משום שתחנת החלל נמצאת לפעמים בצל שמטיל כדור הארץ - כך שמה שנקלט במצלמות הוא חושך מוחלט. ובמקרים אחרים השידור משתבש בשל גורמים חיצוניים (בעת פרסום הידיעה נראה בנגן הוידאו שבאתר הפרויקט רקע אפור המלמד על קיום המצב האחרון).

 

הפרויקט אמור להיות פעיל עד 2015, ולאחר מכן ייבדקו תוצאותיו כחלק מההחלטה של נאס"א באיזה ציוד צילום להשתמש במשימות עתידיות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x